Hajrá Kerület, első a becsület!

A nyári szünetnek vége, elrajtoltak az utánpótlás bajnokságok is!

A hétvégén hivatalosan is befejeződött a nyári szünet utánpótlás labdarúgócsapataink számára és kezdetét vette a 2024-2025-ös idény. Ahogy az elmúlt szezonban, úgy idén is természetesen hétről hétre érkezünk a bajnoki beszámolókkal, meccseredményekkel és edzőink értékelésével. Újításként idén egyszer-egyszer fiatal játékosainkat is megszólaltatjuk, hogy megtudjuk, ők hogyan látták csapatuk aktuális teljesítményét, illetve beszámolunk második csapatunk, a TVE II. eredményeiről is.

BLSZ IV. osztály 3. csoport 1. forduló

Az eheti beszámolót második csapatunk hétvégi teljesítményének beszámolójával kezdjük. Felmerülhet a kérdés, hogy vajon miért az UP beszámolók között kap helyet a Kerület II. bajnoki értékelése, ám erre a felvetésre egyértelmű magyarázatunk van: a második csapat kiemelten fontos szerepet játszik az utánpótlás játékosok felnőtt futballba való beszoktatásába, ez egy olyan projekt, amelyet kiemelten fontosnak tart a klubvezetés.

Pfister Erik együttese az Erdért SE II. vendége volt a bajnokság első fordulójában. Azt túlzás lenne állítani, hogy a vendéglátók nagy szeretettel fogadták volna csapatunkat, a találkozó enyhén szólva is feszült hangulatban telt. Az első félidőben mindössze egy gól született, azt az Erdért szerezte, ám ezt követően beindult a gólgyártás, de ebből a Kerület jött ki jobban. A második játékrészben 2-2-ig szoros volt a csata, aztán Pfister Erik együttese Padla Dominik és Papp Milán góljaival l ellépett riválisától. Az Erdért azonban nem adta fel és kapaszkodott, ám szépítő találatuk után a Kerület újabb két gólt szerzett és bár a hazaiak a ráadásban még betaláltak, ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő. A feszült hangulatú mérkőzésen igazságos eredmény született, az a csapat szerezte meg a három pontot, amelyik jobb és eredményesebb focit játszott, így látta ezt a két gólt szerző Papp Milán is.

„Egy nagyon nehéz és indulatos meccset játszottunk. Az első félidő elején ellenfelünk veszélyeztetett jobban, de utána csapatunk megmutatta, hogy ki a jobb és beszorítottuk ellenfelünket a kapuja elé. Csak idő kérdése volt mikor lövünk gólt. Az első félidődben ez még nem sikerült, viszont a második félidőben még jobb játékkal megfordítottuk a mérkőzést és végül nyertünk. Ez igazi csapat munka volt!”

Bp. Erdért SE II. – III. kerületi TVE II. 3-6
TVE gólszerzők:
Papp Milán (2)
Padla Dominik (2)
Márkus Tivadar
Lőrincz Dániel

A második fordulóban a Kerület II. a Palota SE II. együttesét fogadja.

MLSZ Regionális U19 Kiemelt Nyugat 1. forduló

U19-es csapatunk a Veszprém otthonában kezdte meg a bajnokságot. A találkozó során Pfister Erik együttese játszott fölényben, ám ez a mezőnyfölény végül gólban, gólokban nem mutatkozott meg. A találkozón a veszprémiek igazából csak rögzített szituációkból voltak veszélyesek, csapatunk több helyzetet ki tudott dolgozni, ám ezek rendre kimaradtak. Végül pontosztozkodással zárult a mérkőzés, így vezetőedzőnk érthetően nem volt maximálisan elégedett a látottakkal.

„Egy szervezetten védekező csapattal találkoztunk a Veszprém személyében. A mérkőzésen végig labdabirtoklási fölényben tudtunk játszani, viszont a támadásainkat nem tudtunk hatékonyan építeni. Az oldalváltások körülményesek voltak, ezért ellenfelünk könnyen le tudta védekezni. Az előre megbeszélt mérkőzésterveinkből keveset láttam viszont a pályán. Az ellenfelünk leginkább pontrúgásokból tudott veszélyeztetni. A direkt játékukat, illetve a kontratámadásaikat jól tudtuk hatástalanítani, a védekezésünk ezen a mérkőzésen stabil volt. Ami fontos lesz a folytatásban, hogy a labdabirtoklásban sokkal motiváltabb és tudatosabb játékot szeretnék a jövőben látni” – értékelte csapata teljesítményét Pfister Erik.

VFC USE – III. kerületi TVE 0-0

U19-es csapatunk a második fordulóban a Tatabánya együttesét fogadja hazai pályán.

MLSZ Országos U17 Alap 1. forduló

Mónos Tamás U17-es csapata a hétvégén a Főnix Parkban kezdte meg a bajnoki évadot a Főnix Gold FC vendégeként. A találkozó remekül kezdődött fiataljaink számára, hiszen Borsay és Vancsura góljaival már a 10. percre kétgólos előnybe került csapatunk. A folytatásban azonban fordult a forgatókönyv, a hazaiak bő 15 perc alatt visszajöttek a meccsbe, majd még a félidő előtt a vezetést is megszerezték. A második játékrészben már csak helyzetekig jutottak a csapatok, az eredmény nem változott, így pont nélkül távozott együttesünk Székesfehérvárról.

„Alig, hogy elkezdődött a mérkőzés, máris átvettük a kezdeményezést és irányítottuk a játékot. A meccs elején mindez helyzetekben is megmutatkozott, több gólszerzési kísérletünk is volt, amiből sikerült két találatot szereznünk: Borsai remekbe szabott góljával és Vancsura fejesével. A magabiztos vezetés tudatában úgy érzem belekényelmesedtünk a mérkőzésbe és hagytuk az ellenfelet jobban kibontakozni. Az Főnix kellemetlen, agresszív játéka ellen nem jól reagáltunk, sajnos több egyéni hibát követtünk el, amiből egyenlítettek majd még az első félidőben átvették a vezetést a hazaiak. A szünetben próbáltuk rendezni a sorokat, melynek következtében összeszedettebben játszottunk, többször oda is szegeztük az ellenfelet a kapujához, amiből több gólszerzési lehetőségünk is volt. A Főnix egy-egy kontratámadással tudott csak kibújni a térfeléről és veszélyeztetni.” – értékelte a találkozót Mónos Tamás vezetőedző.

Főnix Gold FC – III. kerületi TVE 3-2
Borsay Márk
Vancsura Dominik

U17-es csapatunk a következő fordulóban a Nyíregyháza együttesét fogadja.

MLSZ Országos U16 Alap 1. forduló

Kaszai Gábor U16-os csapata hétvégén az UTE Labdarúgó Akadémián az Újpest vendégeként lépett pályára. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, Zámbó Zalán góljával szerezte meg a vezetést az Újpest, ám a félidő vége előtt Vörös Ciprián találatával egyenlíteni tudott a Kerület. A játékrész hosszabbításában azonban a hazaiak újra betaláltak, így előnnyel fordulhattak rá a folytatásra. A második félidőben volt lehetősége Kaszai Gábor csapatának a zárkózásra, ám a helyzetek kimaradtak, ez pedig ahogy lenni szokott megbosszulta magát és az Újpest egy újabb góllal lezárta a mérkőzést.

“A bemelegítésnél már érezhető volt, hogy a szokásosnál feszültebb a csapat és az első fordulókban jellemző drukk negatív hatással van ránk. Szükség volt 10-15 percre, hogy megérkezzünk a mérkőzésbe és elkezdjünk bátran játszani. A hazai csapat agresszívan, nagy energiákkal vetette bele magát a mérkőzésbe. Összességében elmondható, hogy a két csapat játékfelfogásának köszönhetően egy intenzív, lüktető mérkőzést láthatták a szurkolók, szülők. Az első félidő hajrájában egy büntető után vezetést szerzett az újpesti csapat, amire a félidő hajrájában Vörös révén tudtunk válaszolni, de a félidő hosszabbításában rutintalanok voltunk és egy elkerülhető szituáció után gólt kaptunk, így 2-1-es hazai vezetésnél vonultak szünetre a csapatok. A második játékrészben igyekeztünk frissíteni a csapatot és visszajönni a mérkőzésbe. Rengeteg energiát mozgósítottunk és meg is voltak a lehetőségeink, de nem tudtunk a kapuba találni. A félidő derekán egy labdavesztés után megszerezte a harmadik gólját a lila-fehér csapat, amivel el is dőlt a mérkőzés. Ezután igyekeztünk, de már sem erőben, sem mentálisan nem volt bennünk az egyenlítés vagy a fordítás. Egy fizikálisan nálunk előrébb tartó és jó képességekkel rendelkező játékosokból álló csapat ellen maradtunk alul, ettől függetlenül büszke vagyok a csapatra, mert az utolsó pillanatig küzdöttünk. Le fogjuk vonni a tanulságokat, igyekszünk tanulni a hibáinkból és fejlődni” – beszélt a találkozóról vezetőedzőnk, Kaszai Gábor.

UTE – III. kerületi TVE – 3-1 (2-1)
TVE gólszerző:
Vörös Ciprián

A bajnokság második fordulójában U16-os csapatunkra egy újabb idegenbeli összecsapás vár, ezúttal a Kaposvár vendége lesz Kaszai Gábor együttese.

MLSZ Országos U15 Alap 1. forduló

Szilvási László U15-ös csapata a bajnokság első fordulójában a Nyíregyháza csapatát fogadta. A vendégek jobban kezdték a találkozót, ám fiataljaink hamarjában felvették a ritmust és a játékrész végére nem csak az irányítást vették át, de labdabirtoklásban is megmutatkozott a fölényük. Az első játékrész nem hozott gólt, csak helyzeteket és sokáig a második félidőben sem született gól. Azonban egy védekezési hibának köszönhetően a vendégek a játékrész derekán meg tudták szerezni a vezetést és végül előnyüket megtartva megszerezték mindhárom pontot.

„Első bajnoki mérkőzésünkön célul tűztük ki, hogy az alapelveinknek megfelelő, magabiztos játékkal, győzelemmel kezdjük a szezont. Tudtuk, hogy szervezett, masszív ellenféllel fogunk találkozni, így éles mérkőzésre számítottunk. A találkozót ellenfelünk kezdte jobban, nekünk szükségünk volt egy kis időre, hogy megfelelő ritmusban és kellő hatékonysággal valósítsuk meg a tervezett (elsősorban a labdás) játékunk elemeit, viszont az első félidő második felétől egyre inkább képesek voltunk kontrollálni a meccset és labdabirtoklási fölényt alakítottunk ki. Ellenfelünk elsősorban direktebb játékból, illetve több esetben kontratámadásokból veszélyeztetett, helyzetek, lehetőségek mindkét kapu előtt adódtak, viszont egyik csapat sem tudta ezeket gólra váltani. A mérkőzés utolsó perceiben, csapatunk védelmi hibáját kihasználva az ellenfél szerzett gólt, és bár minden energiánkat mozgósítottuk, ez győztes találatnak bizonyult. Az eredmény tekintetében, illetve a játékban mutatott megoldásainkban – elsősorban a támadóharmadban hozott döntéseink és kivitelezéseink kapcsán – lehet hiányérzetünk, viszont mentalitás, energiabefektetés és küzdeni tudás szempontjából büszkék lehetünk a csapatra. Meggyőződésem, hogy ez a fajta hozzáállás és szellemiség előre fogja vinni a csapatot, és a további mérkőzéseinken a fejlődés eredményességgel is párosulni fog. Ellenfelünknek gratulálunk, mi pedig készülünk a következő mérkőzésünkre” – értékelte a találkozót csapatunk vezetőedzője, Szilvási László, aki nagyon sportszerűen gratulált az ellenfélnek.

III. kerületi TVE – Nyíregyháza Spartacus SC 0-1

U15-ös csapatunk a bajnokság következő fordulójában Békéscsabára látogat.

MLSZ Országos U14 Alap Nyugat 1. forduló

A felnőtt csapathoz hasonlóan U14-es együttesünk is a Mosonmagyaróvár csapatával játszott a hétvégén, ám Lucz Viktorékra Harmati Tamásékkal ellentétben egy hazai találkozó várt. A mérkőzés első felében visszafogottabb teljesítményt nyújtott csapatunk, a pontatlanság és a figyelmetlenség volt jellemző a játékra. A hazaiak ezt ki is használták és kétgólos előnnyel mehettek neki a második játékrésznek. Ott már egy teljesen más szellemben futballozó Kerület volt a pályán, ám a fordítás végül nem sikerült, így az első fordulóban pont nélkül maradt U14-es csapatunk.

„Idegesen kezdtük az első bajnoki mérkőzésünket, pontatlanok, figyelmetlenek voltunk. Adtunk egy teljes félidőnyi előnyt ellenfelünknek. A második félidőben kicsit megráztuk magunkat, ott a pálya felborult a javunkra, de a lehetőségeinket nem tudtuk gólra váltani. Az ellenfél szervezetten védekezett, és nem gondolta túl a támadás felépítéseit. Ezúttal jobban alkalmazkodtak a rettentő hőséghez, és az első bajnoki hangulatához. Gratulálok nekik. A csapatom jól dolgozik, tetszett a felkészülésen mutatott teljesítményünk is. Bízom benne, hogy ez a mérkőzés csak egy kisiklás volt. Megyünk tovább, mert ennél sokkal jobb teljesítményre vagyunk képesek” – értékelte a találkozót csapatunk vezetőedzője, Lucz Viktor.

III. kerületi TVE – Credobus Tehetségközpont 0-3

Csapatunk a bajnokság következő fordulójában a Király SE vendége lesz.

MLSZ Országos U12 Dél-Nyugat 1. forduló

A Pécs csapatát fogadta a Gyenes András vezette U12-es csapatunk a hétvégén. A találkozót jól kezdte együttesünk, hiszen Pálinkás Milán találatával vezetéshez jutott, ám jött egy tíz perces periódus, amely során a vendégek szerezték a gólokat, így megfordították az összecsapást. Fiataljaink azonban becsülettel harcoltak és visszajöttek a meccsbe, Pálinkás újabb, valamint Nagy Ákos találatával egyenlített a Gyenes-csapat. A folytatásban azonban újabb pécsi gólok születtek majd a mérkőzés lezárásaként Szatmári Bence találatával alakult ki a 7-4-es végeredmény a Pécs javára.

„Az első negyedben támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk, több gólhelyzetet is sikerült kialakítanunk, majd egy mélységi átadás után sikerült megszereznünk a vezetést is. A második negyedben az ellenfelünk akarata érvényesült, három gólt is tudtak szerezni, de a negyed végén ismét sikerült betalálnunk a kapuba. A harmadik negyedben mindkét csapat egy-egy alkalommal talált az ellenfél kapujába, majd az utolsó negyed ismét az ellenfél számára sikerült jobban. Több eladott labdánk is volt a saját térfélen, ami után könnyű gólokat szerzett riválisunk. A mérkőzés utolsó percében sikerült gólt rúgnunk, de ezzel csak szépíteni tudtunk az eredményen” – értékelte a bajnokit Gyenes András.

III. kerületi TVE – PMFC 4-7