Hajrá Kerület, első a becsület!

Dobogós helyezésekkel és egyéni csúcsokkal kezdték a versenyszezont fiatal atlétáink

A hétvégén Kecskeméten került megrendezésre a Területi Liga Verseny 3. fordulója az U14-es és U16-os korosztály számára. Egyesületünk versenyzői nagyszerűen szerepeltek az eseményen, amely az atlétika szinte minden számát felvonultatta. Atlétáink dobogós helyezések egész sorát gyűjtötték be, ráadásul többen egyéni csúcsot is döntöttek.

Huszonkilenc versenyszámban mérettették meg magukat a Kerület fiatal atlétái a kecskeméti versenyen. Az első napon a magasugró lányok kezdtek, akik a megszokott magabiztossággal uralták a 20 fős mezőnyt. Gergely Dalma egyéni csúcsát megdöntve, 156 centiméteres eredménnyel nyert ezüstérmet, míg Kovács Eliza három centivel elmaradva a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Ezt követően a lányok számára ötösugrással folytatódott a verseny. Kovács Eliza ebben a versenyszámban a 34 fős mezőnyben, a stabil 12 méteres ugrásaival megnyerte ezt a versenyszámot, míg szintén 12 méteres ugrással Kovács Gizella a 2. helyen végzett.

A két ugrószámot követék a futások és a gyaloglások. 300 méteren az U 16-osok közül Kovács Rudolf, míg 600 méteren a kisebb lányok között Tölgyesi Virág képviselte egyesületünket. Gyaloglásban Kovács Gizella óriási egyéni csúcsot ért el, de Horvát is felülmúlta az eddigi legjobbját, míg Lövei Veronika az idei legjobb eredményét érte el ebben a versenyszámban.

A második nap a verseny diszkoszvetéssel folytatódott. Két versenyzőnk, akik dobókör és háló nélkül gyakorolták ezt a versenyszámot, sikeresen teljesítették a feladatot. A lányok stabilan tudták hozni a szabályos dobásokat, bizonyítva, hogy hasonlóan stabil teljesítményt lehet majd tőlük várni az összetett bajnokság során is.

A folytatásban az U16-os fiúk ötösugrása következett, ahol négy versenyzőnkből három be tudta verekedni magát a döntőbe. Sokáig úgy tűnt, hogy dobogós helyezéssel zárul számunkra ez a versenyszám is, ám az utolsó sorozatban Kovács Rudolfot leugrották a dobogóról. Azt viszont mindenképpen ki kell emelni, hogy mind a négy fiú egyéni csúccsal zárta a számot.

Az ötösugrást követően ismét a futásé volt a főszerep. Ezúttal 60 méteres gátfutás és 300 méteres síkfutás volt a program soron következő része, amely újabb egyéni csúcsokat hozott versenyzőink számára.

A technikai számok zárták a napot, egészen pontosan a dobószámok. A sípoló rakéta hajítás során kivétel nélkül mindenki az egyéni legjobbját teljesítette. Sok izgalmat éltünk át, hiszen a lányoknál és a fiúknál is mindössze 2-2 méterrel kaptak ki a versenyzőink, sajnos Horváth Emesének az első helyezése múlt azon a bizonyos két méteren, míg Ferenczi Dánielnek az éremszerzése.

„Összességében elmondhatjuk, hogy két nagyon izgalmas napot zártunk Kecskeméten. Az eredményeket nézve nagyon büszkék és bizakodók vagyunk. Ennek a versenynek a lendületével készülünk az egy hónap múlva megrendezésre kerülő, U14-es és U16-os összetett atlétikai Magyar Bajnokságra, ahol nemcsak egyéni versenyzőként, hanem csapatként is bizonyíthatnak sportolóink. Sok munka vár a fiatalokra és az edzőikre is” – értékelet egyesületünk sportolóinak teljesítményét szakosztályvezetőnk, Hoffmann Teréz.