Hajrá Kerület, első a becsület!

Blága Míra: “Egy álmom vált valóra!”

Szerdán a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Ferencvárost fogadta női vízilabdacsapatunk. A mérkőzés a papírformának megfelelően zárult, a Fradi esélyeshez méltóan megnyerte a találkozót. Vezetőedzőnk, Lukács Dénes már a mérkőzést előtt jelezte, hogy ezúttal jóval több lehetőséget fog adni a keret fiatalabb játékosainak, egyrészt, hogy tapasztalatot szerezzenek, másrészt pedig, hogy a rutinosabb kulcsjátékosok egy kicsit pihenhessenek az erőltetett menetben. Ennek szellemében a keretben három ifjúsági és két serdülőkorú játékos kapott helyet, majd később a meccs során lehetőséget is. Vezetőedzőnk talán nem is gondolta, hogy ezzel a “haditervvel” mekkora örömöt fog okozni fiataljainknak, akik közül Blága Míra az összecsapás utáni sajtótájékoztatón talán az évad legkedvesebb nyilatkozatát adta.

Ahogy azt várni lehetett, a Fradi egyáltalán nem vette félvállról a Kerület elleni összecsapást, legerősebb keretével, végig fegyelmezetten és a meccset nagyon komolyan véve játszott. A félidőt 16-5 arányú vezetéssel zárta a zöld-fehér alakulat és az utolsó két negyedet is végig kontroll alatt tartotta Matajsz Márk együttese. A vendégektől Gurisatti Gréta 100%-os teljesítménnyel zárt, 7 próbálkozásából mind a hetet gólra váltotta. A csapatkapitány elégedetten nyilatkozott az összecsapás után, jóllehet vezetőedzőjéhez hasonlóan úgy érezte, hogy a védekezésben azért még lett volna min javítani. Matajsz Márk a gólzáporos győzelem ellenére sem volt tehát maradéktalanul elégedett, a szakember hiányolta csapatától, klasszis centerünk, Gyöngyössy Anikó megfelelő semlegesítését. Maci két góllal zárta az összecsapást, de kiváló támadójátékát az is hűen mutatja, hogy több büntetőt is ítéltek a Fradi ellen, amikor társai olimpiai bronzérmes játékosunkat próbálták játékba hozni.

Lukács Dénes a találkozót követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy látott jó megoldásokat csapatától, voltak periódusok, amikor elégedett volt bizonyos szituációkkal, ugyanakkor a bekapott gólmennyiséget igencsak soknak tartja. Vezetőedzőnk szerint lehetett volna szorosabb a találkozó, ám ahhoz az kellett volna, hogy a kulcsjátékosait “csapágyasra hajtsa”, ez pedig ebben az erőltetett menetben nem lett volna célszerű. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón serdülőkorú játékosunk, Blága Míra vitte el a showt, aki az idény talán legkedvesebb interjúját adta. A 17. születésnapját csak jövő februárban (!) ünneplő fiatal bekkünk élete eddigi legnagyobb élményének nevezte a Fradi elleni összecsapást, szinte fel sem tudta dolgozni, hogy példaképe, az olimpiai bronzérmes, kétszeres világbajnoki ezüstérmes Leimetter Dóra ellen játszhatott.

A találkozó második felvonását pénteken rendezik a népligeti FTC uszodában. A továbbjutás szempontjából igazán nagy tétje persze nem lesz már annak a mérkőzésnek, ám ki tudja, lehet, hogy egy újabb fiatal játékosunknak teljesül aznap egy álma, és példaképei közül játszhat majd valakivel.