Hajrá Kerület, első a becsület!

Budaörsi SC – III. kerületi TVE – élő, helyszíni tudósítás

Az NB III. Észak-Nyugati csoportjának 2. fordulójában Harmati Tamás együttese a Budaörs otthonában vendégszerepel. A találkozót a helyszínről tudósítjuk, jó szurkolást, hajrá Kerület!

ELŐZMÉNYEK:

A Budaörs ellen szinte mindig élvezetes, kemény mérkőzéseket vívunk. Így volt ez az előző idényben is, jóllehet az idegenbeli találkozó azért nem tartozik a kedvenc emlékeink közé, nem úgy a hazai “visszavágó”. A legutóbbi szezonban idegenben 5-2 arányban kaptunk ki, majd saját közönségünk előtt 7-1-es győzelemmel vágtunk vissza a budaörsi vereségért.

90+4′ Itt a vége, 4-3-ra nyert a Budaörs. A Fiúk hatalmasat küzdöttek, de egyenlíteni végül nem sikerült. Öröm az ürömben, hogy a fiatal Zsembery Áron személyében újabb fiatal mutatkozhatott be a felnőttek között. Nincs idő a sebek nyalogatására, az amúgy sem jellemző ránk! Vasárnap a Veszprém ellen javíthatunk. Szurkolóinknak köszönjük, hogy idegenben is támogatták a Fiúkat!

90+2′ Vankó adott be, mély volt sajnos, Barczi nem érhette el.

90+1′ Balajti kapott sárgát időhúzásért.

90+1′ négy percet hosszabbít a játékvezető!

90′ Barczi lőtt megint éles szögből, ezúttal fölé szállt a labda. Beszorítjuk a hazaiakat. Lesz hosszabbítás, kell, hogy legyen, hiszen állt a játék ápolás miatt többször is a 2. játékrészben.

86′ GÓÓÓÓL! 4-3!!! Bencze Márk talált be, immáron második gólját szerezve a bajnokságban!! Hatalmasat harcolnak a srácok!!

85′ Vankó Imi lőtte rá a labdát, veszélyesen csavarodott és csapódott a felső sarok felé, ám végül centikkel elkerülte a labda a kaput.

83′ Folyamatosan támadunk, és most szabadrúgáshoz jutunk 20 méterre a budaörsi kaputól, miután Barczit vágták fel.

80′ GÓÓÓL! 4-2 – Hegyi Péter szerezte a második Kerület-találatot, a gólpasszt ezúttal is Barczi adta, aki szépen tört be a 16-oson belülre egy szintén szépségdíjas passzt követően, amit Buda adott. A gólt követően cseréltek a hazaiak, Birtalant Erdei váltotta.

77′ Cserélt mindkét csapat! Harmati Tamás pályára küldte a visszatérő Kleisz Márkot, aki Szabó Martint váltotta, míg a budaörsieknél beállt Váradi Alexander – ő Szamosi Tamás helyére – illetve Jász Gergő, aki Fekete Olivért váltotta.

75′ Gól! 4-1 – Balajti értékesítette a hazaiak büntetőjét, így második gólját ünnepelhette.

73′ Büntetőt kapnak a hazaiak egy lerántást követően.

71′ Gól! 3-1 – Sajbán szerezte a hazaiak harmadik gólját. Egy középre lőtt passzt követően fordulásból laposan Hajagos kapujába lőtte a labdát a budaörsiek játékosa.

69′ Hatalmas hazai helyzet, de a kapufa megmentett most bennünket! Kettő az egyben törhetett a kapura a Budaörs, Tóth játszotta meg az üresen érkező Balajtit, Hajagos kiszolgáltatott helyzetben volt, ám Balajti szerencsére a kapufára rúgta a labdát.

66′ Cserélnek a hazaiak is: Tóth György váltja Szedlár Zoltánt.

65′ Áll a játék, Vankó Imre csúszott össze a budaörsiek 9-es számú játékosával, Schmidtka Balázzsal, rövid ápolást követően szerencsére mindketten folytatni tudták a találkozót.

62′ Hegyi Péter előbb adott egy nagyszerű passzt Barczinak, majd másodpercekkel később szabálytalankodott, amiért Iványi játékvezető sárga lapot adott játékosunknak.

61′ Kettős csere nálunk: Cseszneki Richárdot Bencze Márk váltja, Hegyi Péter pedig Szalka Dominik helyére érkezik.

59′ Szabó lökött vállal és szerezte volna meg a labdát, ám a játékvezető másként gondolta, hazai szabadrúgás, amely szinte szöglettel ér fel.

56′ Vankó szögletét csúsztatta meg Fodor fejjel, nem sokkal ment mellé a labda.

55′ Szabó Martin vette le szépen a levegőből a labdát, majd okosan harcolt ki szögletet.

54′ Szalka volt szabálytalan, budaörsi szabadrúgás.

53′ Vankó beadása hal el a budaörsi kapus kezében.

50′ Cseszneki lőtt 18-ról kapura egy lekészített labdát állítás nélkül, fölé szállt a labda.

49′ Szalka és Barczi játszott össze szépen, egy-egyeztek, az utolsó passz azonban hosszú lett, így nem alakult ki komoly helyzet az ellenfél 16-osán belül.

47′ Pálvölgyi vesztette el a labdát a 16-osunkhoz közel, Szedlár tudott így kapura lőni, de Hajagosnak nem okozott gondot a lövés hárítása.

46′ Ebben a pillanatban elindítja a második játékrészt Iványi játékvezető. Hajrá Kerület!

A második félidőre cserél Harmati Tamás: Samu Brúnót a szintén fiatal Zsembery Áron váltja, aki ezzel 17 évesen bemutatkozhat bajnoki mérkőzésen az NB III-ban.

45′ Vége az első játékrésznek, Iványi lefújta a félidőt. 2-1-es hazai vezetésnél egy abszolút nyílt sisakos, helyenként igazán színvonalas támadófocit láthat a közönség, a semleges szurkolók minden bizonnyal remekül szórakoznak. Vannak helyzetek, folyamatosan történik valami a pályán, remélhetőleg a második játékrész a miénk lesz!

43′ Veszélyes hazai támadás. A távolabbi oldalon hozta fel a labdát a Budaörs, sem Samu, sem Pálvölgyi nem tudta szerelni a hazaiak játékosait, végül éles szögből Szécsi lőtt kapura. Centikkel ment el a labda a hosszú alsó előtt.

42′ Barczi lőtt kapura éles szögből, a kapus csak kiütni tudta a labdát, de sajnos nem volt rá érkező a csapatunkból.

41′ A szögletet kivédekezték a budaörsiek, majd a saját térfelükről jöhetnek szabadrúgással. Ez utóbbi mondjuk nem volt teljesen egyértelmű, hogy miért történt…

40′ Barczi beadását fejelte veszélyesen Fodor a kapura, újabb szöglet.

39′ Vankó Imi beadását akadt be majdnem, a hazai kapusnak bizony kapaszkodnia kellett. Szöglettel jöhetünk!

38′ Barczi Dávid volt lesen, hazai szabadrúgás a budaörsi térfélről.

36′ Támadunk az egyenlítés reményében! Szabó Martin tette maga elé a labdát egy szép mozdulattal, Schmidtka bedobásra mentett.

35′ Helyesbítés: Szamosinak adták a gólt, de mindez a lényegen nem változtat, ismét vezetnek a hazaiak.

33′ GÓL! 2-1 – Buda Péter öngóljával jut ismét vezetéshez a hazai gárda. Egy beadást követően Szamosi fejelt kapura, a lefejelt labda kapura ment, Buda Peti pedig menteni akart, beletette a lábát és onnan jutott a labda a kapunkba.

32′ Budaörsi szabadrúgás után volt kicsit izgalmas a helyzet.. A 16-osunk bal oldaláról végezhettek el a hazaiak szabadrúgást, Hajagos védett, a kipattanó azonban Budáról Sajbán elé pattant, ám a visszalőtt labdát magabiztosan védte Hajagos.

30′ Pálvölgyi hozta rá a frászt mindenkire, miután egy eltévedt passzal majdnem játékba és helyzetbe hozta az ellenfél támadóját, de szerencsére Fodor a helyén volt. Nem lett baj belőle!

28′ Cseszneki vette át nagyon szépen a labdát a középpályán, majd megforgatva védőjét Samut próbálta indítani, fiatal játékosunk azonban nem érette meg a társát, így nem lett semmi az akcióból.

27′ Sárga lap! Szalka kapta, miután szabálytalankodott Szamosival szemben.

25′ Kerület szabadrúgás a budaörsi 16-oshoz közel, ígéretes pozícióból.

24′ Szalka veszélyeztetett ismét, most a 16-os másik oldaláról, igaz közelebbről lőtt kapura, a hazaiak kapusa azonban védett, a kipattanót pedig Vankó hosszan és erősen kanyarintotta vissza, arra senki sem érkezhetett.

23′ Budaörsi szabadrúgás, Szalka volt szabálytalan röviddel azt követően, hogy Samu Brúnó úszott meg egy sárga lapot a másik oldalon elkövetett szabálytalanságért.

19′ GÓÓÓÓÓÓL! – Szalka Dominik lőtt csodálatos gólt!!!! 1-1
Vankót lökték fel a budaörsi térfélen, a gyorsan elvégzett szabadrúgásból Barczi adott szép passzt Szalkának, aki tolt kettőt a játékszeren és a 16-os sarkából nagyszerűen tekert a hosszúba, a hazai kapusnak esélye sem volt. Szép góllal egyenlítettünk, Szalkának ez már a második gólja az idényben, hiszen a Bicske ellen is betalált a Kupában.

18′ Szalka pörgette fel a labdtá és Szabó Martint ugratta volna ki, ám a passz túlságosan erősre sikeredett. Budaörsi kirúgás.

15′ Nincs egyelőre veszélyes támadásunk, eljutunk az ellenfél térfelére, de veszélyeztetni egyelőre még nem tudtuk Schrenck Rajmund kapuját.

13′ GÓL! – vezet a hazai csapat. Balajti Ádám a 16-oson belülről lőtt Hajagos Tamás kapujába.

10′ Szögletet végezhetünk el, miután Vankót szerelték a hazai védők. Erdeit kereste a labda, ám Gabi kisodródva csak éppen hogy bele tudta tenni a labdát, mondjuk a kapusnak így is nyújtózkodni kellett a labdáért. De ez sem volt azért igazán veszélyes helyzet.

9′ Pálvölgyi követett el taktikai szabájtalanságot, meg kellett állítani a budaörsi szélsőt.

8′ A hazaiaknál a labda most az utóbbi percekben, de találnak fogást a védelmünkön.

7′ Saját térfelünkről dobhatunk.

5′ Budaörsi szöglet.

4′ Ahogy azt várni lehetett, a csapatok nyílt sisakos támadófocit játszanak, a hazaiak a széleken próbálnak rést találni védelmünkön. Balajti előtt adódott egy lehetőség egy ilyen akciót követően, ám a beadást fölé lőtte.

3′ Barczi volt lesen a partjelző szerint, pedig jó kis labdát kapott a bal szélen Vankótól, belül pedig érkezett volna Szabó Martin.

2′ Hajagos kezében hal el a labda egy budaörsi próbálkozás után, nem volt veszélyes.

1′ – Iványi Gábor játékvezető ebben a pillanatban útjára engedi a találkozót, HAJRÁ KERÜLET!

KEZDŐCSAPATOK:

BUDAÖRSI SC

Összeállítás: Schrenk R. (k), Petneházi M., Szamosi T., Gál M., Szécsi P., Birtalan B., Fekete O., Szedlár Z., Schmidtka B., Sajbán M. (csk), Balajti Ádám

Cserék:  Konorót V. (k), Kunsági R. (k), Erdey B., Lami B., Jármai Zs., Jász G., Tóth Gy., Váradi A.

Vezetőedző: Ifj. Bognár György

III. kerületi TVE

Összeállítás: Hajagos T. (k), Fodor F., Szabó M., Cseszneki R., Erdei G., Pálvölgyi P., Vankó I., Szalka D., Samu B., Buda P., Barczi D (csk)

Cserék: Simon Sz. (k), Hegyi P., Zsembery Á., Kleisz M., Vámosi B., Bencze M.

Vezetőedző: Harmati Tamás

Játékvezető: Iványi Gábor (Jakab Bálint, Aczél Péter)

Vezetőedzőnk, Harmati Tamás és rutinos kapusunk, Hajagos Tamás így vélekedett a szerdai bajnokiról:

EGY KIS STATISZTIKA

A mértékadó magyarfutbal.hu oldal statisztikája szerint a két csapat eddig az NB III-ban 8 mérkőzést játszott egymással, ezeken 4 budaörsi siker született, két mérkőzést a Kerület nyert meg, kettő pedig döntetlennel zárult. Az NB II-ben is összefutott egymással a két együttes, ott egy döntetlen mellett egy Kerület sikert jegyeztek fel a statisztikusok.

(FOTÓ: MAGYARFUTBALL.HU)

Az NB III-as összecsapások során a Budaörs 14, a Kerület 13 gólt szerzett, ez 3.4-es, közönségszórakoztató gólátlagot ad ki.

Budaörsön eddig csupán egyszer sikerült győznünk, a 2012-2013-as bajnokság tavaszi idényében, akkor 0-1 lett a vége a találkozónak. A tavalyi szezonban idegenben Cseszneki Ricsi és Vankó Imi szerezte a góljainkat, 2-0-ról visszajöttünk 2-2-re, ám a végén a hazaiak örülhettek. A hazai összecsapáson Barczi Dávid ha nem is klasszikus, de azért mesterhármassal zárt, de azon a találkozón is betalált Vankó Imi, illetve a nyáron klubot váltó Zámbó Márton kétszer volt eredményes, de Farkas Benjámin is fel tudott iratkozni a gólszerzők közé, méghozzá egy szépségdíjas találattal.

KORÁBBI MÉRKŐZÉSEK VÉGEREDMÉNYE:

A KÉT CSAPAT EDDIGI TELJESÍTMÉNYE:

Az idénykezdés a hazaiaknak sikerült jobban, vendéglátónk ugyanis győzelemmel kezdte a szezont. A budaörsiek degenben a Kelen SC-t verték 4-0 arányban az első játéknapon, Gál, Balajti, Sajbán és klubunk korábbi játékosa, Birtalan Botond góljaival. Ifj. Bognár György együttese a MOL Magyar Kupában is sikerrel vette az első akadályt, így hozzánk hasonlóan tovább tudott jutni, miután Erdey Balázs és Tóth György találataival 2-1-re verte a Sárbogárd együttesét.

Harmati Tamás együttese az Újpest elleni idénynyitón elszenvedett 5-4-es vereséget követően a Magyar Kupában javított, miután csoportriválisunkat, a Bicskét vertük 3-1 arányban, méghozzá kifejezetten harcos és jó játékkal.