Hajrá Kerület, első a becsület!

Érmekkel és egyéni csúcsokkal zárták a hétvégét fiatal atlétáink

A versenyről Kovács Eliza aranyéremmel térhetett haza, míg Gergely Dalma 9.99-es egyéni csúccsal a második helyen zárt az U14-es lányok 60 méteres gátfutás számában.

Március első hétvégéjén megkezdődött a versenyszezon a legifjabb atléták számára is. A Kerület sportolói ezúttal Dunakeszin mutatták meg magukat a VSD Fedettpályás korosztályos versenyen, amelyről érmekkel és egyéni csúcsokkal tértek haza.

Március 2-án Dunakeszin rendezték a VSD Fedettpályás versenyt az U16 és U14-es korosztály számára. A szezonkezdést nagyon várthatták már a fiatal atléták és edzőik, ugyanis népes mezőny képviseltette magát az eseményen. Az újonc leány 60 méteres gátfutásban 24 induló, míg ötösugrásban szintén ebben a korosztályban 54 indulót regisztráltak.

A verseny kiválóan sikerült a Kerület atlétáinak! Újonc ötösugrásban, ahol öt fiatal állt rajthoz a szakosztályból (Gergely Dalma, Kovács, Eliza, Kovács Gizella, Szalai Petra, Tölgyesi Virág) négy lányunk az első 12-ben végzett, hárman közölük a nyolcas döntőbe is bejutottak. Kovács Elizának ebben a korosztályban ez volt az első megmérettetése, míg Szalai Petrának összességében ez a mostani volt az első atlétika versenye.

A versenyről Kovács Eliza aranyéremmel térhetett haza (U14, ötösugrás-helyből), Gergely Dalma 9.99-es egyéni csúccsal pedig a második helyen zárt az U14-es lányok 60 méteres gátfutás számában. Rajtuk kívül még számos nagyszerű helyezést és egyéni csúcsot értek el a TVE atléták! Gratulálunk fiatal sportolóinknak és edzőiknek!