Hajrá Kerület, első a becsület!

Nagyszerű eredményekkel kezdték az őszi idényt fiatal atlétáink!

Az ősz első versenyét rendezték augusztus utolsó hétvégéjén atlétáink számára. Az U14-es és U16-os korosztályt felvonultató Területi Liga Verseny 2023, Centrum terület 3. fordulója remek eredményeket és nagyszerű versenyt hozott.

A két helyszínen megrendezésre kerülő – MTK pálya, illetve Ikarus pálya – versenyt változó időjárás tarkította, a meleget váltotta egy fél órás zivatar, ami miatt fel is függesztették a magasugrást, így Choma Panna versenyzőnknek majdnem az egyéni csúcsához közeli magasánál kellett volna folytatni a viadalt. Néder Fanni magasugrásán az időjárás szerencsére nem volt nehezítő tényező, ami jól jött, hiszen Fanni versenyzése kifejezetten fontos volt, hiszen közeleg a Budapest válogatott nemzetközi versenye előtt. Fanni az egyéni csúcsától mindössze egy centiméterrel elmaradva a 2. helyen végzett. Reméljük, hogy a rangos viadalon hasonlóan stabilan vagy akár még jobban tudja majd képviselni fővárosunkat!

Nem volt egyszerű versenye az ötösugró lányok sem, akiknek a versenyszabályzatban előírt szöges cipő használata nélkül kellett a vizes felületen ugraniuk. A lányok a sok közös edzésnek köszönhetően, remek csapatot alkotva, egymást ösztönözve mindössze egy centi különbséggel sajátították ki a dobogó második és harmadik fokát: Kovács Gizella a 2. és Gergely Dalma pedig a 3. helyen zártak.

A fiú ötösugrócsapatunk újabb taggal bővült, két gyakorlott versenyzőnk a tőlük megszokott rutinnal szerepeltek, Kovács Rudolf a 2. helyen, Dankai Zalán pedig a dobogóról éppen lecsúszva a 4. pozícióban zárt, míg közvetlenül mögöttük Bíró Bence az 5. helyet kaparintotta meg.

Futóink közül Tölgyesi Virág a 600 méteres síkfutásban próbálta ki magát, és bizony nagyszerű teljesítményt nyújtva, egyéni csúcsát megdöntve ért célba.

A szél leginkább a dobóknak nehezítette meg a dolgát, de Ihász Fruzsinát a szélsőséges időjárás sem tudta kizökkenteni és könnyeden vette az akadályokat, hat dobásából (3 selejtező, 3 döntő) öt olyan eredménnyel zárult, hogy bármelyikkel az első helyen zárt volna, így abszolút megérdemelten állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.