Hajrá Kerület, első a becsület!

Lukács Dénes: “Megyünk tovább, nincs gond, a plusz ma nem jött”

Nem sikerült a bravúr az idénynyitón, Lukács Dénes együttese vereséget szenvedett a vendég Egertől az ob I. alapszakaszának első fordulójában. A mérkőzést kiválóan kezdte csapatunk, két negyed után 4-2-re vezetett, ám a harmadik negyedben kijött a BL-hétvége okozta fáradtság és az Eger végül magabiztos győzelmet aratott.

Szokás szerint szinte telt hát előtt rendezték meg a Kerület első hazai bajnoki találkozóját, a hangulat már az első pillanatokban nagyszerű volt. Főleg azt követően, hogy csapatunk villámrajtot vett, hiszen két emberelőnyös helyzetet is góllal tudott zárni. 2-0 után jött az Eger első gólja, ám erre rögtön akciógóllal felelt Lukács Dénes csapata. Pecz Eszter szenzációsan védett, a vendégek egyszerűen nem találták az ellenszerét, ötből öt volt a mérlege a találkozó elején.

Két negyed után 4-2 volt ide, és a játékot elnézve nyugodtan lehettek vérmesebb reményeink a jóval hosszabb kispaddal és nagyobb rutinnal rendelkező egriek ellen. A folytatásban azonban megtört csapatunk lendülete, a harmadik negyedben három emberelőnyt kihagytunk, illetve a fáradtság számlájára írható, hogy jöttek az egyéni hibák is. Mindezt az Eger rutinos játékosai könyörtelenül kihasználták, ráadásul a védekezésben és támadásban egyaránt felbecsülhetetlen csapatkapitányunk, Gyöngyössy Anikó is kipontozódott. Ez így már sok volt, ezt nem bírta el a csapat, ráadásul Lukács Dénes ekkor már a fiataloknak is lehetőséget adott, ennek tudható be, hogy a végére nagyobb lett a különbség talán a vártnál.

Összességében a Kerület az első két negyedben nagyszerűen játszott és pont ez volt az, amit a találkozó utáni sajtótájékoztatón gólerős játékosunk, Rajna Enikő is kiemelt, hogy ebből kell építkezni, ezt kell tovább vinni a bajnokság folytatására.

Ami pedig a folytatást illeti, nos, az nem lesz könnyű, lévén kevés pihenőt követően szombaton a holtidényben alaposan megerősített BVSC-t fogadjuk.

Az Eger elleni bajnokit követő sajtótájékoztató IDE kattintva lehet meghallgatni.

III. Kerületi TVE – Digi-Eger 7-13 (2-0, 2-2, 1-7, 2-4 )

III. kerületi TVE: Pecz-, Bárány,  Keresztes, Török 1, Tóth, Ráski 1, Kiss 2, Lakatos, Gyöngyössy, Blága, Rajna 2, Hajdú, Nagy 1, Szombathelyi. Vezetőedző: Lukács Dénes

Digi-Eger: Torma-, Kovács-Csatlósné Szilágyi 2, Borsi 3, Parkes 2, Sóti, Borsos, Horváth L., Horváth Zs., Lendvai N. 2, Pogonyi 2, Weston, Szellák 2, Potor Balogh. Vezetőedző: dr. Sike József

Gól – emberelőnyből: 5/9, ill.: 4/11
Gól – ötméteresből: 1/1, ill.: 1/1
Kipontozódott: Gyöngyössy, ill.: Sóti, Horváth L