Hajrá Kerület, első a becsület!

Utánpótlás körkép: duplázott a Kerület II., U16-os csapatunk pedig idegenben gyűjtötte be a három pontot

Nagyüzem volt a mögöttünk hagyott hétvégén, korosztályos csapataink közül mindegyik pályára lépett. Volt, amelyre bajnoki, másokra pedig kupamérkőzés várt, de akadt olyan is, amely hétközi fordulóban volt érdekelt. Pfister Erik együttesei igen sikeres hétvégét zártak, a Kerület II. mindkét bajnokiját behúzta, U19-es gárdánk pedig a Magyar Kupában ünnepelhetett továbbjutást. Kaszai Gábor együttese is három ponttal zárta a bajnoki fordulót, U16-os csapatunk Mosonmagyaróváron aratott győzelmet. Utánpótlás körképünkben sorra vesszük nagypályás csapataink eredményeit, az eredmények mellé pedig edzői értékelést is hozunk. Idéntől ráadásul fiatal játékosainkat is bedobjuk a mély vízbe, egy-két találkozóról őket kérdeztük meg, hiszen fontosnak tartjuk egyrészt a véleményüket, a meglátásaikat, illetve az sem hátrány, ha már fiatalon megszokják a kommunikáció ezen formáját.

BLSZ IV. OSZTÁLY 3. CSOPORT 4. és 5. forduló

Két mérkőzést játszott a mögöttünk hagyott héten a BLSZ IV. osztályában érdekelt Kerület II. Pfister Erik együttese mindkét mérkőzését megnyerte, így egyedüli csapatként 100%-os teljesítménnyel vezeti a 3. csoportot, ráadásul messze a legtöbb (27) rúgott góllal. Második csapatunkra amúgy két idegenbeli találkozó várt, előbb a Műegyetem, utóbb a Margitszigeti FC ellen lépett pályára. A két találkozón 15 gólt jegyzett csapatunk, amellyel joggal lehetett elégedett vezetőedzőnk, ugyanakkor a Műegyetem elleni meccsen a kapott gólok száma miatt maradt benne hiányérzet.

4. forduló – Műegyetemi FC II. – III. kerületi TVE 4-8 (1-6)

TVE gólszerzők:
Sallay Balázs (3)
Borsos Bence
Papp Milán (3)
Kiss Attila

5. forduló – Margitszigeti FC II. – III. kerületi TVE II. 1-7 (1-2)

Papp Milán
Samu Brúnó (2)
Borsos Bence (2)
Edőcs Dániel
Sallay Balázs

Edzői értékelés: „Mind a két mérkőzésen korán vezetést tudtunk szerezni és végig fölényben játszottunk. Külön öröm számomra, hogy ennyi gólt tudunk lőni és ilyen hatékonyak tudunk lenni az ellenfél kapujánál. A csütörtöki mérkőzésen viszont a védekezésünk szétesett, és figyelmetlenségekből 3 gólt is kaptunk, ami bármilyen szinten játszunk nem fér bele. Hasonlóan teljesen elkerülhető gólt kaptunk a vasárnapi mérkőzésen is, ezekből az a tanulság, hogy bármilyen osztályban is szerepelünk, nem férnek bele a hibák, mert megbünteti az ellenfél” – beszélt a két találkozóról és a tanulságokról vezetőedzőnk, Pfister Erik.

Következő mérkőzés: Budatétény SE II. (h) 10.06. 17:00

MLSZ Országos U19 Kupa 2. forduló

U19-es csapatunkra ezúttal nem bajnoki, hanem kupamérkőzés várt, ugyanis a Magyar Kupa 2. fordulójában volt érdekelt együttesünk. Pfister Erik fiataljai a Kaposvár ellen léptek pályára hazai pályán és az 1-0-s félidőt követően végül 3-1 arányban nyertek és így a továbbjutást ünnepelhették. A találkozón a 13. percben szerezte meg a vezetést a Kerület Hadzsi góljával, ám az újabb gólra egészen a második játékrész elejéig kellett várni, igaz ennek a vendégek örülhettek, hiszen kiegyenlítettek. A rendes játékidőben nem is született több gól, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadást azonban a Kerület bírta jobban erővel, Polónyi és Vámosi is betaláltak, ráadásul a két gól között mindössze két perc telt el. A vendégeknek erre már nem volt válasza, így 3-1 arányban nyert Pfister Erik együttese és a 3. fordulóba jutott a Magyar Kupában.

III. kerületi TVE – Kaposvári Rákóczi BFLA 3-1 (1-0) h.u.

Hadzsi M.
Polónyi B.
Vámosi B.

Edzői értékelés: „Pénteken egy héten belül másodjára fogadtuk a Kaposvár csapatát, ezúttal a Magyar Kupa keretein belül. Ellenfelünket mintha kicserélték volna, sokkal magasabban védekezett és sokkal gyorsabban játszott. Az első félidő elején egy pontrúgás után Hadzsi Milán szerezte meg a vezetést csapatunknak, majd ezt követően több helyzetet is ki tudtunk alakítani. Leginkább a széleken tudtunk bontani, a két szárnyvédőnek megint igen nagy szerepe volt a támadásvezetéseinkben. Az előző hetekhez hasonlóan a befejezések még mindig nem mennek olyan hatékonyan, mint a tavalyi évben. A második félidő első felében egy egyéni védekezési hibából büntetőhöz jutott az ellenfelünk, amit értékesítettek. A játék képe továbbra sem változott, mi játszottunk fölényben, viszont a rendes játékidőben nem tudtunk vezetést szerezni, így jött a ráadás. A hosszabbításban viszont ellenfelünk már nem tudott olyan magas szinten védekezni, mint előtte, így csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzünk vezetést. Ez a 106. percben következett be, Polónyi Bence egyéni játékkal jutott a büntető területen belülre, majd közelről lőtt a kapuba, majd röviddel utána Vámosi Bálint növelte duplájára az előnyünket. Összességében meg vagyok elégedve a csapatunkkal, az idei év legjobb játékát hoztuk, annak ellenére, hogy a rendes játékidőben nem született döntés, úgy érzem kezdünk visszatérni arra az útra, ahol tavaly befejeztük a bajnokságot” – értékelte csapata teljesítményét Pfister Erik vezetőedző.

Következő mérkőzés: Király SE (I) 10.04., 15:30

MLSZ Országos U16 Alap 5. forduló

A Fehérvártól elszenvedett hazai vereséget követően a bajnokság 5. fordulójában Mosonmagyaróvárra látogatott U16-os csapatunk, azzal a reménnyel, hogy idegenben javítsa ki az előző forduló botlását. A mérkőzés igazi hatpontos összecsapás volt, hiszen egy győzelemmel riválisa elé tudott volna kerülni Kaszai Gábor együttese. A találkozót kiválóan kezdte a Kerület, hiszen Dajka 7. percben megszerzett találatával vezetéshez jutott. A folytatásban azonban a hazaiak erőre kaptak és két góllal megfordították az összecsapást, ám az örömük nem tartott sokáig, ugyanis a második játékrészben a Kaszai-csapat átvette az irányítást. A hetek óta jó formában játszó Vörös Ciprián előbb kiegyenlített, majd négy perc elteltével újabb góljával már a vezetést is megszerezte csapatának. A hazaiak ugyanakkor ismét egyenlíteni tudtak, ám a találkozó utolsó harmadában Báti Bálint percei következtek, aki kétszer is betalált, így téve magabiztossá a TVE győzelmét.

Credobus Tehetségközpont – III. Kerületi TVE – 3-5 (2-1)

Gólszerzők:
Dajka Mihály
Vörös Ciprián (2)
Báti Bálint (2)

“A korai indulás és a pálya rossz talaja ellenére jól kezdtük a mérkőzést. Pontosan és kombinatívan játszva több alkalommal is az ellenfél védelme mögé tudtunk kerülni. A 7. percben a vezetést is meg tudtuk szerezni Dajka révén és ezt követően is többnyire mi kontrolláltuk a játékot, de ahogyan arra számítottunk is, a hazai csapat nem adta fel és igyekezett egyenlíteni. A 35. perc környékén egy védelmi hiba után szabadrúgáshoz jutott az ellenfél a 16-osunk közelében, a lövés a sorfalon megpattanva a kapuban kötött ki. Kevesebb, mint 10 perc elteltével hátrányba kerültünk, egy szöglet utáni kipattanóból lőtt óriási gólt a hazaiak egyik játékosa, így hátrányból várhattuk a második félidőt. A szünetben a pontrúgások és kontrák levédekezésére hívtam fel a csapat figyelmét, illetve bíztattam őket, hogy jól megy a játék, csinálják tovább, lesz még lehetőségünk gólszerzésre, de legyünk élesebbek a kapu előtti szituációkban. Nagyon jól kezdtük a második játékrészt is, az 52 percben Vörös Ciprián két góljának köszönhetően már mi vezettünk 3-2-re. Az örömünk azonban nem tartott sokáig, egy perccel később ugyanis egyenlített az ellenfél. Az utolsó 20-25 percben is a mi akartunk érvényesült, de az is érzékelhető volt, hogy a Mosonmagyaróvár is minden erejével szeretné megnyerni a mérkőzést. A 75. percben viszont megszereztük a vezetést Báti góljának köszönhetően, és bár az utolsó percekben a kapunk előtt is adódtak meleg pillanatok – a kapu elé érkező szögletek minden esetben veszélyesek voltak – de a szerencsének is köszönhetően átvészeltük ezeket a pillanatokat. Aztán a 90. percben Báti újra a kapuba talált, amivel véglegesen eldőlt a mérkőzés. Összességében a három bekapott gólunk sok, de az eddigi, mondhatni, gólképtelen játékunk megszakadt. Játékban a pálya minősége ellenére nagyon szép dolgokat láttam, és szervezetten, kombinatívan tudtunk játszani. Van még min dolgoznunk, de ezen a mérkőzésen, ami bennünk volt, azt kitettük a pályára. A kispadról beszálló játékosok ismételten hozzá tudtak tenni a csapat játékához, ami örömteli számomra. Gratulálok az egész csapatnak! Hajrá Kerület! ” – értékelte érthetően elégedetten csapata teljesítményét Kaszai Gábor vezetőedző.

Idegenbeli győzelmének köszönhetően U16-os csapatunk a 6. helyről várhatja a bajnokság folytatását, nyolc pont lemaradással a listavezető UTE mögött. A következő fordulóban (10.05. 14:00) a 10. helyezett DEAC látogat a TVE sporttelepre.

MLSZ Országos U15 Alap 5. forduló

Az elmúlt héten a listavezető UTE ellen pontot szerző U15-ös csapatunk Kecskemétre utazott az 5. fordulóban. Szilvási László és csapata joggal várhatta, hogy folytatódik a csapat jó teljesítménye, hiszen elsőként tudott pontot szerezni az Újpest ellen a bajnokságban, ám a kecskeméti vendégjáték végül nem úgy sikerült, ahogy azt várták.

Pedig a mérkőzés első gólját Horváth Ákos révén csapatunk szerezte, ám ezt követően a hazaiak pillanatai következtek. A kecskemétiek 6 perc elteltével egyenlítettek, majd a félidő derekán a vezetést is megszerezték, sőt a szünet előtt nem sokkal megduplázták előnyüket. A második játékrészre is kitartott a hazaiak lendülete, újabb két gólt szereztek, míg a másik oldalon kimaradtak a helyzetek. A Kecskemét végül 5-1 arányban megnyerte a találkozót, így elvitte mindhárom pontot Óbudáról.

III. kerületi TVE – KTE LA 1-5 (1-3)

Horváth Ákos

Edzői értékelés: „az előző hetek mérkőzésteljesítménye és a heti edzésmunka alapján bizakodva vártuk a KTE elleni mérkőzést. A két csapat nyári edzőmérkőzése gólgazdag összecsapást hozott, ez a bajnoki mérkőzésen is megvalósult, igaz, a gólok eloszlásával nem lehettünk elégedettek ezúttal… A mérkőzést mi kezdtük jobban, az első lehetőségünkből sikerült vezetést szereznünk Horváth Ákos góljával, ezt követően viszont nem, hogy magunkhoz ragadtuk, hanem fokozatosan egyre inkább kiengedtük a kezünkből a mérkőzés irányítását, és lehetőséget adtunk ellenfelünknek az egyenlítésre, majd a mérkőzés állásának megfordítására. Nyilván csapatként pályán és pályán kívül is igyekeztünk reagálni a mérkőzés történéseire, de összességében elmondható, hogy labdás játékban nagyon keveset valósítottunk meg az általunk tudott és az előző hetekben alkalmazott megoldásokból, miközben labda ellen sem voltunk elég élesek, határozottak, így egy jelentős különbségű vereséget szenvedtünk a mérkőzésen. A vereség ellenére a csapatnál továbbra is előremutató folyamatokat tartunk jellemzőnek, így a játékosok és a szakmai stáb közösen levonta a mérkőzés tanulságait, ezek felhasználásával már a következő, Budaörs elleni bajnoki mérkőzésünkön szeretnénk javítani a mérlegünkön, és a csapat igazi arcát mutatva, jó játékkal győztesen távozni az Árok utcai sporttelepről” – értékelte nagyon reálisan és őszintén csapata teljesítményét vezetőedzőnk, Szilvási László.

Hasonlóan látta a történteket a csapat középpályása, Jakab Márk, aki szerint tanulni kell a hibákból, de nem szabad túlgondolni ezt a vereséget.

„Nem úgy sikerült a mérkőzés, ahogy vártuk. Pedig jól kezdtük a találkozót, hiszen a 4. percben megszereztük a vezetést. A kecskemétiek gyorsan reagáltak, gyorsan egyenlítettek és ezt követően sajnos átadtuk az irányítást nekik. A hazaiak később rárúgták a második gólt, majd a szünet előtt a legrosszabb pillanatban jött a harmadik. Az edzőnk a szünetben azt kérte, hogy legyünk keményebbek és a párharcokat próbáljuk meg megnyerni. Sajnos nem sikerült ezt maradéktalanul megvalósítani, ráadásul egy egyéni védekezési hibából bekaptuk a negyedik gólunkat is, majd egy labdaszerzést követően nem voltunk elég agresszívak és ellenfelünk megszerezte az ötödik találatát. A vereségből fel kell állnunk, nem vihetjük tovább ezt a formát, ezt mondta vezetőedzőnk is. Ezen a héten gőzerővel folytatjuk a munkát és nyerni megyünk Budaörsre. Azt gondolom, hogy foghatóak, mindent meg fogunk tenni a győzelemért. Új csapatunk van, sok új játékos érkezett, a kémia egyre jobban alakul, de még szoknunk kell egymást. Jó úton járunk, egyre inkább megismerjük egymás erősségeit és gyengeségeit és így jobban ki tudjuk majd segíteni egymást. Ami a saját teljesítményemet illeti, én mindig többet várok magamtól, de a párharcaim többségét megnyertem és a labdával is jól mentem” – értékelte a kecskeméti összecsapást fiatal játékosunk.

Szilvási László együttese a hatodik fordulót a 11. helyről várhatja, következő mérkőzésén a 9. helyezett Budaörs otthonában lép pályára.

MLSZ Országos U14 Alap Nyugat 5. forduló

U14-es csapatunk sorozatban három győzelem után várta a Budafok elleni hazai találkozót. A találkozó nem ígérkezett könnyűnek, ám az utóbbi hetek formájából és eredményeiből kiindulva a csapat joggal pályázhatott a három pontra. Közvetlen riválisa ellen játszott Lucz Viktor együttese, ezt természetesen a Budafokot is motiválta. A találkozó első félideje viszont nem úgy sikerült, ahogy azt vezetőedzőnk várta, játékosai sok hibával futballoztak, ezt pedig az ellenfél kihasználta és a félidő végére háromgólos előnyre tett szert. A második játékrészben már kevesebb volt a hiba, jobban ment a játék is, és ez két Kerület-gólban mutatkozott meg, Kis András és Horváth Marcell találtak be. Az egyenlítés azonban már nem sikerült, így három győztes meccs után ezúttal pont nélkül maradt U14-es csapatunk.

III. kerületi TVE – Budafoki LC 2-3 (0-3)

Kis András
Horváth Marcell

Edzői értékelés: „Egy szervezett és fizikálisan erős csapat ellen játszottunk. Az első félidőben nagyon sok technikai hibánk volt, amit ki is használt az ellenfelünk, így hárommal vezettek ellenfelünk a szünetben. A félidőben kicsit rendeztük a sorokat és a második játékrészben már sokkal jobban játszottunk. Benne volt a mérkőzésben, hogy kiegyenlítsünk, de az idő már kevés volt ehhez. Összességében bosszús vagyok, mert egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfelünknek” – értékelte a találkozót vezetőedzőnk.

Lucz Viktor együttese a 6. fordulót a bajnokság 5. helyéről várhatja és a mostani vereséget majd a Zalaegerszeg elleni vendégjáték alkalmával (10.05 12:00) javíthatja ki.