Hajrá Kerület, első a becsület!

Utánpótlás körkép: idegenben nem tud hibázni Lucz Viktor csapata!

A mögöttünk hagyott hétvégén is nagyüzem volt a korosztályos bajnokságokban. Csapataink közül U17-es és U14-es gárdánk is idegenből tudta elhozni a három pontot, utóbbi ráadásul a szezon során immáron negyedik idegenbeli győzelmét aratta és továbbra is hibátlan vendégként.

MLSZ Regionális U19 Kiemelt Nyugat 5. forduló

U19-es csapatunk az 5. fordulóban a Király SE csapatához látogatott. A bajnoki tabella szorosságának szempontjából fontos volt a találkozó mindkét csapatnak, ám Pfister Erik együttese kicsit későn melegedett bele a játékba. A találkozó első félidejében nem született gól, nem úgy a másodikban! A hazaiak 9 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert László Dávid duplájának köszönhetően és ahogy közeledett a mérkőzés vége, úgy tűnt, hogy otthon tudják tartani mindhárom pontot. Szerencsére nem így történt, ugyanis Vámosi Bálint találatával előbb szépített csapatunk a 79. percben, majd négy perc elteltével Padla Dominik talált be. Előbbi szezonbeli első bajnoki találatát jegyezte, míg utóbbi immáron a hatodikat.

Király SE – III. kerületi TVE 2-2 (0-0)

TVE gólszerzők:
Vámosi Bálint
Padla Dominik

„A meccs elején a buszon maradtunk, mint az eddigi összes idegenbeli meccsünkön és még a második félidőt is két, hátul eladott labdával kezdtük, amit még egy ilyen középszerű csapat is megbosszul általában. De a csapat erejét bizonyítja, hogy kétgólos hátrányból is felálltunk és még a meccset is sikerült majdnem megnyernünk. A végére teljesen átvettük az irányitást, és a kapu elé szegeztük az ellenfelünket, de sajnos a győzelemhez ez most kevés volt” – értékelte a döntetlent mérkőzést egy góllal záró Vámosi Bálint.

Pfister Erik csapata továbbra is veretlen az idei bajnokságban – két győzelem és három döntetlen a mérlege – és az 5. helyről várhatja a következő fordulót, amely során a még nyeretlen II. Kerület UFC együttesét fogadja.

MLSZ Országos U17 Alap 5. forduló

Mónos Tamás csapata a bajnokság 5. fordulójában Paksa utazott. A mérkőzés első félidejében nem született gól, még annak ellenére sem, hogy csapatunk lendületesen és gólra törően játszott.  A második játkérészben aztán ahogy mondani szokás kiszakadt a gólzsák! Az 54. percben Borsay Márk révén szerzett vezetést a Kerület, majd bő tíz perc elteltével ismét Borsay volt eredményes, megduplázva ezzel csapatunk előnyét. A 89. percben Bálint Balázs iratkozott fel a gólszerzők közé, aki egyben be is állította találatával a végeredményt. U16-os csapatunk mostani sikerével a 6. helyről várhatja a folytatást, a bajnokságban holtversenyben a legtöbb gólt szerezve.

Paksi FC – III. kerületi TVE 0-3 (0-0)

Borsay M. (2)
Bálint B.

„A csapattól megszokott lendületes játékot hoztuk az első félidőben. Magasan letámadtuk az ellenfelet és végig nyomás alatt tudtuk tartani riválisunkat. Viszont az első félidőben mutatott játékunkra a sok technikai hiba volt a jellemző, illetve, ami még szembetűnő volt, hogy a védelem és a középpálya állandóan ívelgette előre a labdákat és szinte mindenki a hosszúra előre rúgott labdákkal próbálkozott, holott ez nem volt a taktikánk része. A félidő döntetlennel zárult úgy, hogy nekünk két gólszerzési lehetőségünk is adódott az ellenfél kapuja előtt. A szünetben rendeztük sorainkat, átbeszéltük a játékunkat és így álltunk bele a második játékrészbe. A folytatásban is ugyanaz a lendületes játék jellemezte a csapatot, sokkal több gólhelyzet kialakításával, amelyekből hármat gólra tudtunk váltani, így 3:0-s végeredménnyel zárult a mérkőzés. A második félidő alapján megérdemelt volt győzelmünk és bizakodva várhatjuk a Békéscsaba elleni mérkőzésünket” – értékelte az összecsapást csapatunk vezetőedzője, Mónos Tamás.

U17-es gárdánkra nem vár könnyű feladat a következő játéknapon, ugyanis a 6. fordulóban (10.12. 15:00) a jelenlegi második helyezett, Békéscsaba otthonában lép majd pályára.

MLSZ Országos U16 Alap 6. forduló

Kaszai Gábor együttese a 6. fordulóban hazai pályán a DEAC együttesét fogadta. A találkozó sok szempontból volt fontos mindkét együttes számára, a mieink leszakíthatták volna magukról riválisukat, míg a debreceniek éppen azért szerették volna mindenáron megszerezni a három pontot, hogy tapadjanak együttesünkre a tabellán. A találkozót kiválóan kezdte csapatunk, hiszen Trombola Dávid révén már a 11. percben megszerezte a vezetést. Az öröm azonban nem tartott sokáig, ugyanis a vendégek négy perc elteltével kiegyenlítettek, majd a félidő vége előtt nem sokkal a vezetést is megszerezték. A második játékrész kiegyenlített játékot hozott, ám gólt csak a DEAC szerzett, mégpedig a 62. percben. Ezt követően több gól nem született, így a debreceniek három ponttal távoztak Óbudáról.

III. kerületi TVE – DEAC 1-3 (1-2)

Trombola Dávid

„Jól kezdtük a találkozót, azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és nyomás alá helyeztük az ellenfelet. Ez a nyomás a 11. percben a vezetés megszerzésével is párosult. Ezután is folytattuk a domináns játékot és ezt az egész mérkőzésen tartani is tudtuk. Mindezek ellenére az ellenfelünk az első félidőben kétszer is betalált. Bosszantó volt ez a helyzet, ugyanis nagyjából érdemben ez a kettő alkalom volt, amikor a vendégcsapat átlépett a térfelünkre. A második játékrészben mi uraltuk a játékot, de nehezen tudtuk feltörni a DEAC mély és szervezett védekezését. Akadtak lehetőségeink, de ezekkel nem tudtunk élni. Mentünk előre az egyenlítésért, ám egy kontraakcióból a vendégcsapat újabb találattal lezárta a mérkőzést. Ugyan a játékosok küzdöttek az utolsó pillanatig – ami miatt jár is a dicséret nekik – ám ennek ellenére vereséggel zárult számunkra a találkozó. Szinte minden szempontból az ellenfél fölé tudtunk nőni, ami nagyon pozitív, de sajnos a legfontosabb mutatóban most alul maradtunk. Biztos vagyok benne, hogy a következő mérkőzéseinken javítani tudjuk ezt a kisiklást” – értékelte az összecsapást vezetőedzőnk, Kaszai Gábor.

U16-os együttesünk, amely jelenleg a 7. helyen áll a bajnoki tabellán, a 7. fordulóban (10.12. 14:30) Szegedre utazik, ahol a jelenlegi 4. helyezett Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapatával méri össze erejét.

MLSZ Országos U15 Alap 6. forduló

U15-ös csapatunk a hatodik fordulóban közvetlen riválisának, a Budaörsnek az otthonába látogatott. A találkozó nem ígérkezett könnyűnek, ugyanis a hazaiak saját közönségük előtt még nem kaptak ki, jóllehet győzelmet sem arattak. A találkozó jól indult óbudai szempontból, hiszen már a 6. percben megszerezte Szilvási László csapata a vezetést, Kozma Benedek révén. Az előny egészen a második félidő derekáig tartott, ekkor azonban a hazaiak Wortmann találatával megszerezték az egyenlítő találatukat. A folytatásban több gól nem született, így maradt a pontosztozkodás.

Budaörs SC – III. kerületi TVE 1-1 (0-1)

Kozma Benedek

Szervezett, masszív ellenfélre, ezáltal nehéz mérkőzésre számítottunk, és a várakozásaink be is igazolódtak. A mérkőzést ismételten mi kezdtük jobban, képesek voltunk labdával nyomást helyezni az ellenfelünkre, és ez hamar góllá is érett: Barton Olivér átadását Kozma Benedek tökéletes átvétel után lőtte a kapuba. Ezt követően azonban nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, bár szereztünk gólt (amelyet véleményes játékvezetői döntés alapján érvénytelenítettek), nem tudtuk lezárni a mérkőzést, és egyre több teret engedtünk ellenfelünknek, amely a meccs utolsó szakaszára góllá is érett, végül 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó. A mérkőzés alakulásával és a mutatott játékkal kapcsolatban is lehet hiányérzetünk, főleg ahhoz mérten, ahogy kezdtünk. Ugyanakkor fejlődés szempontjából kifejezetten hasznosnak tartom a találkozót, hiszen a játékosok a saját bőrükön tapasztalhatták, hogy egy mérkőzésen sem adhatjuk ki a kezünkből az irányítást, és hogy a mérkőzés első pillanatától az utolsóig fókuszáltnak kell maradniuk ahhoz, hogy a maximális teljesítményt tudják leadni. A céljaink továbbra is változatlanok, a következő mérkőzésen a Szeged csapatát fogadjuk hazai pályán, karakteres és megalkuvást nem tűrő játékkal itthon akarjuk tartani a három pontot” – értékelte a mérkőzést, egyúttal beszélt a közvetlen célokról vezetőedzőnk, Szilvási László.

A csapat egyik legjobb teljesítményét nyújtó játékosa a mérkőzésen Kecskés Noel volt, aki szerint az első félidőben sikerült dominálni a Budaörs otthonában.

“Nagyon jók voltak a mélységi indítások, a belső védőink és a szélső védők is jól játszották fel a labdát. Középen nem nagyon tudtunk azonban bontani, de jól forgattuk a játékot. Egy mélységi indítást követően a vezetést is meg tudtuk szerezni, ám a második félidőben megváltozott a játék képe. Kicsit fáradtabbak is voltunk, az ellenfél pedig a letámadást erőltette, amelyből veszélyesek is voltak és egy lecsorgó labdából végül ki tudott egyenlíteni a Budaörs. Az utolsó pillanatig mentünk, nagyon büszke vagyok a csapatra. Ami a saját teljesítményemet illeti, nem volt rossz meccsem, “hatosból” sokszor tudtam lelépni forgatni, de nagyon hamar nyomás tudtak rám helyezni. Én vettem fel a labdákat én hoztam is ki, így azt mondom, hogy védekezésben jól teljesítettem, de a labdakihozatalaimban maradt szerintem, abban többet tudtam volna segíteni. A csapatnál nagyon jó a hangulat, nagyon együtt van a csapat, érezzük egymást a pályán, tudjuk, hogy ki hova mozog, szóval azt gondolom, hogy innentől felfele fog menni a csapat. A következő ellenfelünk nagyon masszív csapat, keményen fognak védekezni. Szerintem mi birtokoljuk majd többet a labdát, viszont a védekezésre a gyors csatáraik miatt nagyon oda kell majd figyelnünk. Azt gondolom, hogy van esélyünk a győzelemre” – értékelte a BSC elleni találkozót, valamint beszélt a következő fordulós ellenfélről fiatal játékosunk.

U15-ös csapatunk a 11. helyről várhatja a bajnokság folytatását, amely kifejezetten kiélezett, hiszen a 4. helyen álló Nyíregyházától mindössze négy pont választja el együttesünket, amely a következő fordulóban (10.12. 13:00) a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét fogadja.

MLSZ Országos U14 Alap Nyugat 6. forduló

Ezúttal is egy idegenbeli mérkőzés várt Lucz Viktor U14-es csapatára. Az előjelek igazán bíztatónak tűntek, lévén fiataljaink a bajnokságban idegenben nem, hogy még nem veszítettek pontot, de az összes meccsüket megnyerték. Ezúttal sem volt ez másként, ráadásul egy igazán gólgazdag találkozót játszottak Zalaegerszegen. A jó kezdést Valentino Ronaldó gólja alapozta meg a 4. percben, majd a 15-ben Horváth Ármin lőtte rá a második Kerület gólt. Igazi adok-kapok alakult ki a találkozón, a hazaiak 5 perc alatt egyenlítettek, ám 10 perc elteltével gyors egymásutánban érkezett két Kerület-gól, előbb ismét Valentino talált be – megszerezve második gólját – illetve Szobor Noel is feliratkozott a gólszerzők közé. Ezt követően újra a zalaiak percei következtek, három perc alatt két gólt szerezve ismét kiegyenlítettek, ám a forgatókönyv ezúttal is megismétlődött, két hazai gólra két Kerület-találat érkezett, ezúttal Mechentel Jibril duplájának köszönhetően. A ZTE nem adta fel, a 76. percben szépített, ám még mielőtt újra kiegyenlített volna, jött Szalma Dominik, aki beállította a 7-5-ös végeredményt.

ZTE FC – III. kerületi TVE 5-7 (2-4)

Valentino Ronaldo (2)
Horváth Ármin
Szobor Noel
Mechentel Jibril (2)
Szalma Dominik

„Egy lelkes ellenféllel találkoztunk, aki ellen jól kezdtük a mérkőzést, mindjárt az elején 2-0-ra vezettünk. Ezt követően azonban túlságosan is megnyugodtunk és ennek meg is lett a böjtje, a hazaiak kiegyenlítettek. Hektikus mérkőzés volt, adok-kapok játék, gólok itt, gólok ott. Ami a legfontosabb, a mérkőzés elején azt kértem a játékosaimtól, hogy az ellenfél nem akarhatja jobban, mint mi! Az eredményen látszik is, hogy ez megvalósult” – értékelte a mérkőzést vezetőedzőnk, Lucz Viktor.

U14-es csapatunk az ötödik helyről várhatja a bajnokság folytatását, hat pontos lemaradással a listavezető PMFC mögött. A következő fordulóban (10.12. 9:00) azt a Kelent fogadjuk, amely a nyitóforduló óta nem tudott nyerni.