Hajrá Kerület, első a becsület!

Két forduló után veretlen Pfister Erik U19-es csapata, U14-eseink pedig gólfesztivált rendeztek

A hétvégén a második fordulóval folytatódott a bajnoki idény utánpótláscsapataink számára. Izgalmakban ezúttal sem volt hiány és immáron a győzelmek sem maradtak el, U14-es csapatunk fölényes, U19-es és U16-os csapatunk pedig szoros győzelemmel zárta a hétvégét.

MLSZ Regionális U19 Kiemelt Nyugat 2. forduló

III. kerületi TVE – Tatabányai SC 3-2 (2-0)
TVE gólszerzők:
Padla D. (2)
Hadszi M.

Pfister Erik U19-es csapata pénteken a Tatabánya együttesét fogadta a bajnokság 2. fordulójában. A találkozó első félidejében domináltak fiataljaink, folyamatosan veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára. A mezőnyfölény gólokban is megmutatkozott, a szünetre háromgólos előnnyel vonulhatott Pfister Erik együttese. A második játékrészben a nagy előny birtokában csapatunk kisé talán elkényelmesedett és ez kis híján megbosszulta magát, ugyanis a vendégek magukra találtak és kétszer meg is zörgették Matyi Bence kapuját. Az egyenlítés azonban már nem jött össze a Tatabányának, így végül Pfister Erik együttese bezsebelte a három pontot.

(Fotó: Lovas Albert)

„Jól kezdtük a mérkőzést, mindenki odatette magát ahogyan azt kell. Jöttek a gólok, egyáltalán nem volt veszélyes az ellenfelünk. Azonban a második félidőre teljesen belekényelmesedtünk a meccsbe és ráültünk az eredményre. Ezt követően ellenfelünk teljesen átvette a meccs irányítását és kaptunk is két gólt. Az utolsó 10 percben életveszélyes volt a Tatabánya, sorra jöttek a helyzetek. Úgy gondolom mentálisan sokat kell még dolgoznunk a csapattal” – értékelte az összecsapást a meccsen két gólt szerző Padla Dominik.

Dominikék két fordulót követően így négy ponttal állnak a tabella 5. helyén, két egységgel lemaradva a listavezető Budai FC, Főnix Gold FC, Kelen SC, Haladás négyesfogattól. Csapatunk a 3. fordulóban a Nyíregyháza vendége lesz.

MLSZ Országos U17 Alap 2. forduló

III. kerületi TVE – Nyíregyháza 0:0

A bajnokság második fordulójában U17-es csapatunk a Nyíregyházát fogadta hazai pályán. Az első fordulóban elszenvedett balszerencsés vereséget követően Mónos Tamás együttesének feltett szándéka volt, hogy megszerezze a három pontot és ennek szellemében kezdték a fiúk a mérkőzést. Az első félidőt Kerület mezőnyfölény jellemezte, amely helyzetekben is megmutatkozott, ám gólt nem sikerült szerezni. A második játékrészre kiegyenlítődött a játék, a vendégek kontratámadásokra rendezkedtek be, ám igazán nagy veszélyben nem forgott a hazai kapu. A találkozó végül gól nélküli döntetlennel zárult, így a felek megosztoztak a pontokon.

„Jól kezdtük a meccset, labdaszerzésünket már az ellenfél térfelén megkezdtük és nem engedtük, hogy a nyíregyházi játékosok hosszú indításokkal mögénk passzolják a labdát. Folyamatos együtt mozgásokkal igyekeztünk szűken tartani a pályát, kombinatív játékkal és gyors helyzetfelismerésekből próbáltunk gólhelyzeteket kialakítani. Az első félidőről elmondhatjuk, hogy végig mezőnyfölényben játszottunk, de sajnos nem tudtuk gólra váltani a fölényünket, így döntetlennel fordultunk. A második játékrészben már inkább kiegyenlített játék alakult ki, de a helyzeteink így is megvoltak. Az ellenfél egy-egy kontratámadással tudott eljutni a kapunkig, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. Az eredmény ellenére dicséret illeti a fiúkat, mert mindenkinek akadtak olyan momentumai, amire büszkék lehetünk” – értékelte a találkozót Mónos Tamás, U17-es csapatunk vezetőedzője.

Gosztola Ádámék a következő fordulóban a Gyirmót SE Győr ellen lépnek pályára, idegenben.

MLSZ Országos U16 Alap 2. forduló

Kaposvári Rákóczi BFLA – III. kerületi TVE 0-1 (0-0)
TVE gólszerző:
Vörös C.

Kaposvári vendégjáték várt U16-os csapatunkra a bajnokság második fordulójában. A hazaiak, hasonlóan Kaszai Gábor együtteséhez, vereséggel kezdték a szezont, így két olyan gárda nézett farkasszemet egymással, amely egyaránt bizonyítani és javítani akart. A találkozó ennek szellemében telt el, egy igazán nyílt sisakos, küzdelmes összecsapást játszott a két együttes, amelynek a végén Kaszai Gábor fiataljai örülhettek.

„Az első fordulóban nem sikerült jó eredményt elérnünk és játékban is volt hiányérzetünk, így szerettük volna jobb mérkőzéssel folytatni a szezont. Tudtuk, hogy ez nem lesz egyszerű feladat, ugyanis a Kaposvár egy nehéz és szívós ellenfél. Ez a várakozásunk be is igazolódott. Egy fizikálisan erős, szervezett és az első félidő első felében agresszívan letámadó, magasan védekező hazai csapat fogadott minket. A magas védekezés ellenére felvállaltuk a labdakihozatalokat, amiben voltak hibák az első percekben és néhány esetben nagyobb kockázatot vállalunk, mint kellett volna. Ezekből adódóan egy-két lehetősége volt a kaposvári csapatnak, míg mi nehezen jutottunk el a támadóharmadig. Idővel azonban egyre hatékonyabb lett a labdakihozatalunk, egyre inkább ráéreztünk, hogyan tudjuk megbontani az ellenfelet, így veszélyesebbé vált a támadójátékunk is, azonban sajnos ez góllal nem párosult, ugyanakkor voltak biztató jelek az első játékrészben. A hazai csapat direkt labdákkal, hosszú indításokkal próbálkozott, amiket többnyire jól oldottunk meg. A szünetben igyekeztünk frissíteni a csapatot, a második játékrészre pedig cseréltünk is, illetve taktikailag is minimális változásokat eszközöltünk, hogy még hatékonyabb legyen a támadójátékunk. Ezek a változtatások működtek, több területünk volt a támadósorban, de sok pontatlan megoldásunk is volt. Veszélyesebben játszottunk, de akcióból nem tudtunk a kapuba találni. A 75. perc környékén aztán egy szöglet után, hasonlóan, mint az első fordulóban, Báti beadását Vörös Ciprián fejelte a kapuba, így ezzel megszereztük a vezetést. Sok idő volt még hátra, a hajrá pedig izgalmasan alakult. Akadtak lehetőségek a hazai csapat előtt is, de mindig volt valaki, aki megoldotta a szituációt és előttünk is akadtak lehetőségek, de mi sem voltunk képesek egy második góllal lezárni a mérkőzést. Végül sikerült megőriznünk az 1-0-ás vezetésünket és így megnyernünk a mérkőzést egy küzdelmes meccsen, egy kellemetlen, nehéz ellenféllel szemben.  Összességében azt gondolom, hogy rászolgáltunk a győzelemre, ugyanis játékból sokkal többet mutattunk, mint a hazai csapat, de a küzdőszellem és a mentalitás is megfelelő volt. A cserejátékosok nagyon jól szálltak be a mérkőzésbe, ami elengedhetetlen volt a csapat sikeréhez. Gratulálok az egész csapatnak! Hajrá Kerület!” – értékelte a kaposvári sikert Kaszai Gábor vezetőedző.

U16-os csapatunk a következő fordulóban ismét idegenben lép pályára és a Budai FC ellen folytathatja a pontszerzést.

MLSZ Országos U15 Alap 2. forduló

Békéscsabán folytatta a bajnokságot Szilvási László U15-ös csapata, amely az első fordulót pont nélkül zárta. A békéscsabai vendégjáték egy ideig jól alakult, hiszen bár a vezetést a hazaiak szerezték meg, ám Szobor Noel góljával a 31. percben egyenlített csapatunk. A folytatásban azonban a hazaiak akarata érvényesült és végül 5-1 arányban a Békéscsaba megnyerte a találkozót.

Békéscsaba 1912 Előre SE – III. kerületi TVE 5-1 (3-1)
Szobor Noel

„Az előző heti vereséget követően idegenben szerettünk volna javítani a mérlegünkön, a csapatot a hét egésze során kifejezetten jó edzésmunka jellemezte, felkészülten és győzelmi szándéktól fűtve érkeztünk Békéscsabára. Sajnos a mérkőzés teljes mértékben eltérően alakult, mint terveztük, nagyon hamar borult a mérkőzéstervünk és több nem várt kihívással is szembe kellett néznünk. Ellenfelünkről tudtuk, hogy pontrúgásaiból képes veszélyeztetni, az első ilyen lehetőségből vezetést is szerezte. Ezt követően némi idő elteltével már képesek voltunk kontrollálni a mérkőzést, bár játékunk ritmusa és a mutatott megoldások nem mindig tükrözték a csapat valódi tudását. Ezzel együtt sikerült egyenlítenünk, de ellenfelünk erre a gólra nagyon rövid időn belül válaszolt, így hátrányban mehettünk a félidei pihenőre. A második félidőre változtattunk a játékrendszerünkön, illetve az egyes játékosok szerepkörén, hogy még támadóbb szellemben tudjunk futballozni és több játékosunk tudjon potenciálisan veszélyt jelenteni az ellenfél kapujára. Ez helyzetekben megnyilvánult, de gólokban sajnos nem, miközben ellenfelünk kontratámadásokból és pontrúgásokból veszélyeztetni tudott, és ezekből gólokat is szerzett, így összességében jelentős különbséggel maradtunk alul a mérkőzés végére. Nehéz ilyenkor reálisan értékelni a csapat teljesítményét, hiszen voltak jelentős hátráltató tényezők, valamint az is egyértelmű volt, hogy a csapat a mai napon nem volt képes tudásának maximumát nyújtani, sok döntésben és megoldásban merült fel hiba. Ugyanakkor nem mondhatjuk, hogy lett volna olyan játékosunk, aki nem törekedett arra, hogy minden energiáját mozgósítsa a csapat érdekében. A mérkőzést követően, amit tehetünk, hogy levonjuk a tanulságokat, és ezek beépítésével készülünk a következő bajnoki mérkőzésünkre, ahol a Kelen csapatát fogadjuk hazai pályán. Ezen a mérkőzésen szeretnénk megmutatni, hogy milyen játék és karakter jellemzi a csapatunkat, és jó játékkal itthon tartani a három pontot” – értékelte a békéscsabai mérkőzést vezetőedzőnk, Szilvási László.

MLSZ Országos U14 Alap Nyugat 2. forduló

Szombathelyen lépett pályára a Király SE vendégeként Lucz Viktor U14-es együttese. A találkozón az első gólra egészen a félidő végéig kellett várni, a 38. percben Molnár Máté szerezte meg csapatunk számára a vezetést. Ezt követően felgyorsultak az események, ugyanis négy perc alatt még kétszer betalált Lucz Viktor csapata, így megnyugtató előnnyel mehetett a pihenőre. A második félidőre is kitartott a Kerület-dominancia, mindez pedig újabb három gólban mutatkozott meg. Végül csapatunk magabiztosan, 6-0 arányban nyert, így megszerezte első pontjait a bajnokságban.

Király SE – III. kerületi TVE 0-6 (0-2)
Molnár M.
Horváth M. (2)
Egyed B. (2)
Valentino R.

„Egy nagyon jó létesítményben léptünk pályára és véleményem szerint jól is játszottunk. Az ellenfél nagyon visszaállt védekezni, de amikor sikerült megszereznünk a labdát, akkor szerintem már könnyebb volt a meccs. Nem volt egyszerű előnybe kerülni, mert sokat próbáltunk beadásra játszani a szélekről, de csak két ember érkezett belül, többet próbálkozhattunk volna átlövésekkel talán. Az átmenetekben labdavesztés után lehettünk volna gyorsabbak, de a két belső védünk megoldották a feladatukat. Az első gólunkat jól lejátszottuk, Molnár Máté volt a gólszerző. A vezetés megszerzése után már könnyebb volt a dolgunk, az ellenfél is hibázgatott, a bal szélüket próbálták erőltetni, de jól lezártuk a területeket. A saját teljesítményemről annyit, hogy volt három gólom, de les miatt nem adta meg ezeket a játékvezető. Szerintem maximum csak az egyik volt les, de 6-0-nál már igazából mindegy volt. Azon leszek, hogy a bajnokságban is megszerezzem az első góljaimat” – értékelte az összecsapást U14-es együttesünk csapatkapitánya, Horváth Ármin értékelte.

Lucz Viktor együttese a bajnokság harmadik fordulójában Kaposvárra látogat.