Hajrá Kerület, első a becsület!

Utánpótláskörkép: U16-os és U15-ös csapatunk is rangadót nyert, U19-eseink továbbra is veretlenek

Rangadókban bővelkedő fordulót tudhatnak maguk mögött korosztályos csapataink. Szilvási László és Kaszai Gábor együttesei egyaránt a Szeged csapatát győzték le, utóbbi ráadásul hátrányból felállva. U19-es gárdánk sem hibázott, az utolsó három meccsén immáron négy gólt jegyző Vámosi Bálint vezérletével hozta el a három pontot és továbbra is veretlen a bajnokságban, pont ahogy a Kerület II. csapata is.

BLSZ IV. OSZTÁLY 3. CSOPORT 2. forduló (pótlás) és 7. forduló

Két mérkőzés várt a TVE II. csapatára, ugyanis a második fordulóból elmaradt találkozóját is a mögöttünk hagyott héten pótolta Pfister Erik alakulata. A TVE „fakó” továbbra is nagyszerűen szerepel, veretlenül vezeti a BLSZ IV. bajnokságot, jóllehet az eddigi 100%-os mutató egy hajszálnyit romlott, ugyanis a Flotta ellen „csak” döntetlent sikerült elérni. A két mérkőzésen összesen három gólt szerző Papp Milán nem is volt maradéktalanul elégedett, szerinte a sok hiba, a pontatlanság vezetett a pontvesztéshez. Mindezek ellenére a csapat a bajnoki tabella éléről várhatja a következő fordulót, jóllehet a Csepel ott liheg a Kerület II. közvetlen közelében.

III. kerületi TVE – Palota SE II. 10-1 (7-0)

Erdős Áron

„Ezen a meccsen is a mi csapatunk dominálta a játékot, hamar elvettük a kedvüket a vendégeknek, miután 20 perc alatt 3:0 volt nekünk. Egymás buzdításával és segítségével simán nyertük a meccset és ami a legfontosabb, mindezt jó játékkal tettük” – értékelt Papp Milán.

Flotta 2001 SE II. – III. kerületi TVE II. – 3-3 (1-2)

TVE gólszerző:
Papp Milán
Balogh Nikolász
Baruni Suhayb Omaro

„Sajnos bosszantó döntetlent játszottunk a Flottával. Most éreztem azt a csapaton, hogy nem játszottunk elég jól, sok hibával, sok eladott labdával es helyezkedési hibákkal játszottunk. De meg így is a mienk volt a félidő. A második játékrész már nem a fociról szólt, brusztosabb játékot hozott, de nekünk voltak nagyobb helyzeteink, viszont ezeket sajnos nem váltottuk gólra. Mindez az ellenfélnek kedvezett és vissza tudták hozni a meccset 3-3-ra” – értékelte a Flotta elleni összecsapást játékosunk.

Következő mérkőzés: Tempo FFC KFT II. (10.19. 14:00)

MLSZ Regionális U19 Kiemelt Nyugat 6. forduló

A hatodik fordulóban a nyeretlen II. kerületi UFC csapatát fogadta Pfister Erik együttese. A góltalan első félidőt követően a mérkőzés első találatára az 59. percig kellett várni, ekkor Vámosi Bálint talált be. A mérkőzés vége felé érkezett a második TVE-találat, amely szintén Vámosi nevéhez fűződött, ezzel alakult ki a 2-0-s végeredmény. Csapatunk hat forduló után veretlenül 3 győzelemmel és 3 döntetlennel a tabella 4. helyéről várhatja a folytatást, mindössze 3 ponttal lemaradva a listavezető Főnix Gold FC mögött.

III. kerületi TVE – II. Kerület UFC 2-0 (0-0)

Vámosi Bálint 2

„Egy masszívan védekező csapat látogatott hozzánk, amely a labdaszerzés után gyors mélységi labdákkal próbált kontrákat vezetni. Ellenfelünk átengedte a területet, saját zónában rendezkedett be. A széleken tudtuk őket megbontani, viszont a beadásokat nagyon jól védekezték le, így az első félidőben nem tudtunk veszélyeztetni. Erre reagálva, inkább kombinatív játékkal, rövid passzokkal próbáltuk veszélyesebben megbontani őket, az első félidőben több helyzetet is kialakítva, viszont a helyzetekből csak kapufáig jutottunk. A második félidőben azt kértem a játékosoktól, hogy próbáljanak a sorok közé helyezkedni és úgy keresni a mélységi játékot. Az első gólunkat így is szereztük meg, egy felívelt labdát jól szedtünk össze, majd három passzal az ellenfél utolsó védelmi vonala mögé tudtunk kerülni: Hadzsi Milán passzolt Vámosi elé, aki üres kapura nem hibázott. A fölényünk végig érvényesült a mérkőzésen, egy tízperces periódusban veszélyeztett az UFC, de ezeket is jól védekeztük le. A találkozó 87. percében egy hasonló szituáció után Vámosi megszerezte a második gólját, a legutóbbi három mérkőzésen ez már a 4. találata volt. Összességében örülök, hogy amiket hétről-hétre gyakorlunk egyre többet alkalmazzuk a mérkőzéseken, és ezekből hétről hétre veszélyesebbek is vagyunk. Az első forduló óta először tudtunk gól nélküli mérkőzést játszani, a védőink jól kommunikáltak, jól biztosítottak egymás mögé, ezen a mérkőzésen voltunk a legstabilabbak védekezésben” – értékelte a győztes találkozót Pfister Erik vezetőedző.

Következő mérkőzés: Budaörs SC (10.19. 11:00)

MLSZ Országos U17 Alap 6. forduló

Mónos Tamás U17-es csapata közvetlen riválisát, a Békéscsabát fogadta a bajnokság legutóbbi fordulójában. A találkozón nem született gól, így a felek pontosztozkodással zárták a fordulót. Ez mondjuk egyik félnek sem kedvezett, hiszen így nem tudták csökkenteni lemaradásukat a listavezető PMFC-vel szemben.

III. kerületi TVE – Békéscsaba 1912 Előre SE 0-0

„A mérkőzést mi irányítottuk, a támadások felépítése is jól működött az együttes labdaszerzések is megvoltak. A labdabirtoklásunk folyamatosan javult és helyzetekig is eljutottunk. A gólszerzésre ugyanakkor nem volt sok lehetőségünk, de pontosabb végjátékkal megnyerhettük volna a találkozót. Sajnos tartalmas játék a támadó zónában nem párosult kellő átütőerővel, nem jelentettük a megszokott veszélyt az ellenfél kapujára. Összességében elmondható az egész csapatra, hogy a folytatásban sokkal jobban meg kell becsülnünk a labdát, ha nálunk van és kevesebb technikai hibával kell játszanunk” – értékelte a találkozót Mónos Tamás vezetőedző.

Következő mérkőzés: VFC USE (10.19. 10:00)

MLSZ Országos U16 Alap 7. forduló

Szegeden vendégszerepelt Kaszai Gábor U16-os együttese, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonában. A hazaiak nem voltak túlságosan szívéjes házigazdák, ugyanis 12 perc alatt kétgólos előnyt dolgoztak ki maguknak. Ezt követően felébredt a Kerület, Kovács Botond az első játékrészben szépített, majd Báti Bálint a második félidőben egyenlített. Az utolsó pillanatokban ráadásul a győztes gólt is sikerült megszereznie csapatunknak, Mizsei Báint találatával alakult ki a 3-1-es végeredmény.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – III. kerületi TVE 2-3 (2-1)

Kovács Botond
Báti Bálint
Mizsei Bálint

“A mérkőzés nagyjából 20 perces csúszással indult a játékvezetők késése miatt. Ez minket zavart meg jobban, ugyanis a 12. percben már a hazai csapat vezetett 2-0 arányban. A második bekapott gól után eszméltünk és érkeztünk meg a találkozóba, elkezdtünk mi is veszélyeztetni, helyzeteket kialakítani, de a hazai csapat támadóiban is komoly veszély volt. Nagyon jó iramú volt a találkozó, ahol mindkét csapat igyekezett futballozni és ráerőltetni akaratát a másikra, de természetesen az eredmény miatt a helyzeti előny a Szegedi csapatnál volt. A 29. percben Kovács Botond révén sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. Voltak mindkét fél előtt még lehetőségek, de a 2-1-es állás a félidei szünetig már nem változott. A félidőben átbeszéltünk néhány szituációt és igyekeztünk jobban kezdeni a második játékrészt, mint az elsőt. Az újrakezdés után a hazai csapat beszorított minket, úgy tűnt szeretnék megszerezni a harmadik góljukat és lezárni a mérkőzést. Ezt az időszakot átvészeltük és az azt követő nagyjából harminc-harmincöt percben fokozatot váltottunk. A 63. percben Báti révén az egyenlítés összejött és a lélektani előny már nálunk volt. Elkezdtünk rohamozni, jöttek a nagyobbnál nagyobb helyzetek, de a gólra egészen a 89. percig várnunk kellett. Ekkor Mizsei Bálint talált be, aki hosszú kihagyás után lépett csereként újra pályára, ám ennél jobb visszatérésről nem is álmodhatott volna. Óriási szabadrúgás gólt lőtt, amit a csapat jól meg is ünnepelt. A hosszabbítással együtt nagyjából öt percet jól megoldotta a csapat, így 0-2-ről fordítva egy nagyon jó csapat ellen sikerült 3-2 arányban megnyernünk a mérkőzést.  Összességében a gyenge kezdést leszámítva nagyon éretten és csapatként együttműködve játszottak a fiúk, aminek most meg is lett az eredménye.  A hajrában, 2-2-es állásnál szemre is tetszetős, szép momentumokat láttam a csapattól és a kispadról beszállók ismételten hozzá tudtak tenni a második félidőben. Gratulálok minden játékosnak, mert komoly mentális erőről tettek tanúbizonyságot és egységes csapatként játszottak ezen a mérkőzésen és érték el ezt az eredményt! Le a kalappal! Hajrá Kerület!” – értékelte az összecsapást érthetően boldogan vezetőedzőnk, Kaszai Gábor

Következő mérkőzés: Békéscsaba 1912 Előre SE (10.19. 12:00)

MLSZ Országos U15 Alap 7. forduló

Kemény mérkőzés várt U15-ös csapatunkra, amely az addig csupán egy mérkőzést vesztő Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét fogadta. Szilvási László csapata már a 20. percben megszerezte a vezetést, Szobor Noel révén. Ezt követően Kozma Benedek talált be negyedóra leforgása alatt, majd még a félidő előtt Angeli Márton növelte háromra a Kerület előnyét. Az ellenfél nem esett össze a komoly hátrány tudatában sem, a második játékrész legelején szépített. Ezt követően azonban a csapatok csak helyzetekig jutottak, újabb gól már nem született. A vége 3-1, a Szilvási-csapat komoly győzelmet aratott a bajnokság egyik élcsapata ellen és a következő fordulót a 8. helyről várhatja, 9 pont lemaradással a listavezető KTE LA-val szemben.

III. kerületi TVE – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-1 (3-0)

Szobor Noel
Kozma Benedek
Angeli Márton

„Kiélezett, kemény mérkőzésre készültünk, ahol minden energiánkat mozgósítanunk kell, ha sikeresek akarunk lenni. A mérkőzést mindkét csapat motiváltan kezdte, és viszonylag hamar képesek voltunk a labdás játékban ellenfelünk fölé kerekedni, aki viszont gyors támadásvezetéseivel rendre próbára tette a csapat védekezését. Az első félidő derekán Papp Benedek beadásából Szobor Noel fejesgóljával megszereztük a vezetést, majd újabb negyedóra elteltével Faragó András középre adott passzára Kozma Benedek csapott le, ezzel már 2-0 volt ide. A félidő tartogatott még a számunkra gólt, Angeli Márton érkezett Papp Benedek szögletére, ezzel háromgólosra növelve előnyünket az első játékrész utolsó percében. A magabiztos vezetés mellett játékban is kontrolláltuk az első félidőt, de ellenfelünk sem adta fel, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a második félidő elején sikerült szépíteniük, és ezt követően is kiegyensúlyozott küzdelem zajlott a pályán. További gól azonban nem született, így kifejezetten értékes három ponttal lettünk gazdagabbak. A győzelem természetesen mindannyiunk számára öröm, de elsődlegesen a mutatott játék és a teljesítmény azok, amelyek miatt igazán büszkék lehetünk a csapatra. Játékban, mentalitásban, egyéni teljesítményekben és együttműködések tekintetében is rengeteg pozitív elem jelent meg a mai mérkőzésünkön. A következő hétvégén Veszprémbe látogatunk, szeretnénk ugyanilyen szellemiségben, de még nagyobb hatékonyságot mutatva, győztesen távozni a „királynék városából”!” – értékelte csapata fontos győzelmét vezetőedzőnk, Szilvási László.

Következő mérkőzés: VFC USE (10.19. 12:00)

MLSZ Országos U14 Alap Nyugat 7. forduló

Papíron egy könnyebbnek tűnő mérkőzés várt U14-es együttesünkre, amely hazai pályán a bajnoki tabella alsóbb régiójába tartozó Kelen SC-t fogadta. A találkozó azonban sajnos nem úgy zárult, ahogy azt szerettük volna, a vendégek elvitték mindhárom pontot a Kalap utcából. Nem elvéve a Kelen érdemeiből, ugyanakkor a tényszerűség kedvéért, Lucz Viktor csapata 10 emberrel játszott a második félidő elejétől, jóllehet akkor már a vendégek vezettek 1-0-ra.

III. kerületi TVE – Kelen SC 0-2 (1-0)

„Egy eléggé defenzív felfogású csapat látogatott el hozzánk, akik jól használták a gyors játékosaikat a kontrákhoz, és a megfelelő középpályás támogatást is jól megoldották, nekünk sajnos nem sikerült feltörnünk a védelmüket. A Kelen egy szép találattal megszerezte a vezetést és így egygólos előnnyel mehetett a szünetre. A második félidőben nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítés érdekében, nagyon beszorítottuk az ellenfelünket. Sajnos fél órát emberhátrányban játszottunk, viszont le a kalappal a srácaim előtt, mert így is végig uraltuk a mérkőzést, és folyamatosan odaszegeztük a Kelent a saját kapuja elé. Sajnos kaptunk kontrából egy gólt, de nem tudom megróni a játékosaimat mert tették a dolgukat. Ez van, jövő héten ismét lehet javítani idegenben” – értékelte a találkozót vezetőedzőnk, Lucz Viktor.

Érdekes, de U14-es csapatunk idegenben még nem, hogy nem vesztett pontot, de minden mérkőzését megnyerte, ellenben hazai pályán még nem sikerült a pontszerzés.

Következő mérkőzés: Tatabányai SC (10.19. 10:00)