Hajrá Kerület, első a becsület!

MK 2. forduló – Mohácsi TE – III. kerületi TVE – élő, szöveges közvetítés

A MOL Magyar Kupa második fordulójában csapatunk a szintén nagy múltú Mohácsi TE vendégeként lép pályára. A kupatalálkozót a helyszínről, élőben tudósítjuk.

A két csapat hasonló utat járt be az első fordulóban, ugyanis mind a Kerület, mind a Mohács izgalmas és kiélezett összecsapást követően jutott tovább. Szombati ellenfelünk a Somogy Vármegye első osztályában szereplő Nagybajomi AC-t búcsúztatta 3-2 arányban, míg Harmati Tamás együttese csoportriválisát, a Bicskét verte hosszabbítás után 3-1-re.

Elnézést kérünk szurkolóinktól, de a folyamatos technikai hibák, a hőség és az internetszolgáltatás ingadozása miatt akadozik az élő kommentár, így a második félidő eredményének alakulását Instagram és Facebook oldalunkon tudják majd követni.

A játékvezető lefújta az első játékrészt, 1-0-ra vezetünk a Mohács otthonában.

45’+1 Hegyi lőtt ki az oldalvonal mellett, középre lőtt passza éppen nem érte el Szabó Martint, egy védő lába ezúttal is közbenyúlt.

45′ Árva Bence szerzett labdát ügyesen, majd Barczit ugratta ki, ám csapatkapitányunk lövése nem volt elég erős, Barabás kapus meg tudta szelídíteni a labdát.

44′ Jól járatjuk a labdát továbbra is, az átmeneteket is jól oldják meg a játékosok, csak igazán komoly helyzetig nem jutunk el.

43′ Hegyi Pétert figyelmeztette a játékvezető.

40′ Szabó Martin futott el a jobb oldalon, beadás azonban már nem lett belőle, a labda egy mohácsi védő lábáról került az oldalvonalon túlra.

38′ A kapus kis híján összehozta nekünk a gólt, a felszabadító rúgást követően, ezúttal már dobhatunk a bal oldalról a hazai 16-os vonalában.

37′ Szöglettel jöhetünk, Vankó Imi rúgja.

34′ Fodorral szemben történt egyértelmű szabálytalanság, a hazai játékosok közül azonban az egyik számon kérte az ítéletet a játékvezetőn, majd viccesen megjegyezte: “Azért mert 40 éves, ne fújd már le!”. Feri, góllal büntess a szemtelenségért!

31′ Komoly sorozat: Bencze Márkkal szemben voltak szabálytalanok a hazaiak, de a játékvezető sípja néma maradt. Majd egy mohácsi támadó esett össze a 16-osunkon belül – természetesen semmi nem történt – majd Vankót vágták fel az oldalvonal mellett, ezúttal már – jogosan – szólt a síp.

30′ GÓÓÓÓL!!! Egy szögletet követően Bekker Roland fejelt a hazai kapuba! 0-1

28′ Mekkora helyzet! Egy eladott labdát követően Vankó hozta fel a játékszert, majd Bencze adott be a bal szélről, a labda Árva fejét találta meg, aki szép mozdulattal csúsztatott a kapu irányába. Centik hiányoztak a gólhoz!

26′ Hazai dobás. Az egyenetlen pálya tréfálta meg Pálvölgyit abban, hogy lekezelje a labdát.

24′ Mezőnyben zajlik most a játék, a nagy meleg azért a tempóra erősen rányomja a bélyegét. A jelenleg zajló ivószünet remélhetőleg segít majd ezen.

15′ Vankó és Bekker együttes erővel, harcosan szerelték a hazaiak támadóját és indulhat is a Kerület-akció, amelynek a végén Bencze Márk hozta helyzetbe Barczit, ám a labda kicsit csapatkapitányunk mögé érkezett.

13′ Hosszú idő után először jutott el a Mohács a kapunk elé, ám helyzet nem alakult ki a hazaiak előtt.

10′ Nagyon jól mozgatjuk a labdát, az oldalváltásaink rendre jól sülnek el, ezzel meg tudjuk zavarni a hazai védelmet. Újra szöglettel jöhetünk, a Mohács az utóbbi percekben nem tudta átlépni a félpályát.

8′ Barczi szánta rá magát egy távoli lövésre, jó 20-ról eleresztett bombáját a kapus fölé tudta tolni, így ismét szöglettel jöhetünk.

7′ Beszorulnak a hazaiak, nem tudják áthozni a térfelükről a labdát köszönhetően a feltolt védelmünknek.

5′ Barczi harcosan szerezett labdát és szinte ugyan onnan adhatott középre, a labda ezúttal is elakadt egy védőben, de szöglettel jöhetünk.

4′ Az első helyzet a miénk! Szabó Dominik adott középre a jobb oldalon, Árva Bence a 11-es vonaláról lőhetett kapura, ám lövését blokkolta egy hazai védő.

2′ Egyelőre ahogy mondani szokás, ismerkednek a felek, egy-két kiugratási kísérleten kívül igazán érdemleges helyzet vagy akció nem alakult ki egyik oldalon sem. A szurkolói rigmusok viszont már harsognak a kék-fehér oldalról.

1′ Ebben a pillanatban a játékvezető útjára engedte a találkozót. Mi kezdjük a találkozót. Hajrá Kerület!

Cikkünk folyamatosan frissül…

A csapatok lassan már a pályán, a hangosbemondó már köszöntötte a szurkolókat. Elképesztően jó érzés látni, hogy mennyi Kerület-szurkoló látogatott el erre a mérkőzésre dacára a távolságnak és a hőségnek. Köszönjük!!

KEZDŐCSAPATOK

MOHÁCSI TE

Kezdőcsapat: Barabás J., Kiss I., Menyhei G., Tompász B., Bálint G., Aszalós A., Román Z., Károlyi V., Mrenka M., Vég B., Müllerlei Sz.
Cserék: Kovács D., Hock A., Hetényi M., Dér Z., Mosztbacher G.

Vezetőedző: Péter József

III. KERÜLETI TVE

Kezdőcsapat: Hajagos T., Bekker R., Fodor F., Hegyi P., Szabó M., Pálvölgyi P., Vankó I., Árva B., Buda P., Barczi D. (csk), Bencze M.
Cserék: Simon Sz. (K), Polonyi B., Zsembery Á., Erdei G., Zajtai Sz.

Vezetőedző: Harmati Tamás

Játékvezető: Altorjay Áron (Balogh Bence, Csákó Patrik)

A KÉT CSAPAT JELENLEGI FORMÁJA

Mohácsi TE
– MK 1. forduló – Nagybajomi AC – Mohácsi TE 2-3 (2-2)
– bajnoki tétmérkőzést még nem játszott Péter József együttese, legutóbbi felkészülési mérkőzésén, amelyet az idény főpróbájának tekintettek, a Bajai LC-t győzte le 3-1 arányban idegenben. A mohácsiak szakvezetője így látta azt az összecsapást:
“Összeségében elégedett vagyok. A kis létszám ellenére tetszett a játékosok hozzáállása. Kicsit körülményesen kezdtünk, de a mérkőzés előrehaladtával egyre magabiztosabban játszottunk, és arattunk győzelmet.”
– Augusztus elején a Bátaszéki SE ellen is győzelemmel zárta a Mohács aktuális felkészülési összecsapását, azon a meccsen is 3-1-es mohácsi siker született.
– Vendéglátónk Horvátországban is játszott felkészülési mérkőzést, igaz az nem sikerült igazán jól, hiszen az NK Vardarac csapata 5-0 arányban megnyerte a találkozót.

III. kerületi TVE
– MK 1. forduló – III. kerületi TVE – Bicskei TC 3-1
– legutóbbi bajnoki találkozónkat a Haladás ellen játszottuk, a találkozó döntetlennel zárult (2-2). A találkozót így értékelte vezetőedzőnk, Harmati Tamás.
– a bajnokságban 4 forduló után csapatunk jelenleg a 14. helyen áll 2 döntetlennel és 2 vereséggel.